Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czterech mieszkańców Lublina odpowie za rozboje na kurierach

Policjanci zatrzymali cztery osoby do sprawy rozbojów na kurierach. Trzech z nich trafiło do aresztu, jeden został objęty dozorem policyjnym.

Pod koniec listopada w Wąwolnicy doszło do napadu na kuriera, który przyjechał z przesyłką. Napastnicy obezwładnili mężczyznę gazem, a następnie zabrali paczkę, która przywiózł. W paczce znajdowało się urządzenie o wartości 13 tys. złotych.

Sprawcy najpierw podali kurierowi niewłaściwy adres, a następnie podstępem zwabili go w odosobnione miejsce żeby go zaatakować i okraść. Sprawą zajęli się kryminalni z Puław. Jak ustalili mundurowi, w tym samym czasie sprawcy planowali kolejne napady. Na sfałszowane dane zamówili sprzęt o wartości 13 i 24 tys. złotych. Przesyłki miały dotrzeć do Sosnowicy.

Tam po raz kolejny przy użyciu gazu usiłowali obezwładnić kurierów i ukraść im przesyłki. Tym razem zostali spłoszeni i z obawy przed zatrzymaniem przez policję, odstąpili od zaboru rzeczy uciekając z miejsca.

Kryminalni ustalili personalia czterech mężczyzn mogących mieć związek z tymi zdarzeniami. Wszyscy to mieszkańcy Lublina w wieku 18 i 19 lat. W tym tygodniu, w wyniku sprawnej i szybkiej akcji puławskich kryminalnych zostali zatrzymani na terenie powiatu parczewskiego. Byli kompletni zaskoczeni.

W środę decyzją sądu, wobec dwóch 19-latków i 18-latka zastosowany został areszt tymczasowy. Czwarty z mężczyzn, 19-latek został objęty dozorem policyjnym. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

  1. to już 500+ CO MIESIĄC MAŁO ?

  2. zutylizować hwasty

  3. Mało a wóda i papierosy drozeja – panie premierze jak żyć?

  4. Przecież osobnicy z takim „pomysłami ” to kandydaci na morderców ,po co to sądzić ? Przecież to jest wypaczona psychika i to już nieodwracalnie

  5. qwerty :
    CHWASTY

  6. przynajmniej wiadomo który w 60tke poszedł;)