690 680 960

Czołowe zderzenie na osiedlowej uliczce. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Chciał uniknąć zderzenia z autem, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Zderzył się jednak z jadącym z naprzeciwka fordem.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 15 na ul. Turkusowej w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: honda i ford. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący hondą mężczyzna jechał od strony ul. Jana Pawła II. W pewnym momencie dostrzegł wyjeżdżające z prawej strony auto, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Chcąc uniknąć kolizji, zjechał na lewą stronę, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierowcę forda przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Kierowca, który wymusił pierwszeństwo przejazdu odjechał z miejsca zdarzenia.

(fot. lublin112, nadesłane)

34 komentarze

 1. Szanowni Państwo łatwo nam wszystkim komentować nie będąc uczestnikami tego zdarzenia. Jeśli ktoś z Państwa widział zdarzenie i pojazd który wymusił pierwszeństwo prosimy o kontakt.

 2. Szanowny Ag
  Wręcz banalnie łatwo ocenić sytuację. W tym miejscu jest skrzyżowanie równorzędne wiec o wymuszeniu w tym przypadku nie ma mowy.
  Winę za to zdarzenie ponosi kierowca Hondy i mam nadzieje ze zostanie surowo ukarany. Uliczka osiedlowa a ten sobie urządził wyścigi.

  • Nie ma skrzyżowania równorzędnego co widać nawet na załączonych zdjęciach i była o tym dyskusja w komentarzach. Najłatwiej ocenić nie znając faktów… Szkoda słów…

  • Akurat w tej bocznej uliczce jest znak „ustąp pierwszeństwa”, więc nie jest to wina kierowcy Hondy. Znak widoczny na ostatnim zdjęciu, ewentualnie trzeba się pofatygować osobiście, a nie pisać bzdur.
   Także może samemu trzeba się upewnić, a nie pouczać innych – TO NIE JEST SKRZYŻOWANIE RÓWNORZĘDNE.

   • Jak nie jest wina kierowcy hondy? Nawet jeżeli ktoś mu zajechał drogę to zgodnie z przepisami kierowca powinien zatrzymać pojazd na własnym pasie, a jak widać kierowca hondy tak nie uczynił. Uciekał przed przeszkodą. Zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do czołowego zderzenia. Każdy prawnik obroni kierowcę forda, który dodatkowo trafił do szpital więc sprawa jest poważna bo dochodzi uszczerbek na zdrowiu spowodowany przez kierowcę hondy.

 3. Polak jak ponosi ewidentną winę a wymyśli sobie innego winnego to tak znacznie lepiej się czuje.Z czasem nawet wmawia sobie że jest męczennikiem. Tu na czołówkę wjechał kierowca hondy a nie jakiś z prawej,którego nawet mogło nie być.

 4. Ciekawe z jaką prędkością jechał, że nie zdążył wyhamować z dozwolonej 30?

  • Dozwolone 30 to tam jest przy ładnej pogodzie, jeżeli panuje mały ruch i mamy dobrą widoczność. Jeżeli warunki do jazdy są niekorzystne, i np. widoczność jest ograniczona parkującymi pojazdami, to prędkość z jaką się powinniśmy poruszać jest mniejsza niż prędkość dopuszczalna, którą podałeś.

 5. Zdecydowanie ta boczna uliczka nie jest równorzędna!! Jest znak trójkąt koniec kropka. A mieszkam kawałek dalej i akurat w tym miejscu nie miałem problemów z wymuszaniem.
  Generalnie jednak na osiedlu pod tym względem panuje bałagan. Niby wszystkie uliczki są równorzędne ale kilka jednak nie jest i weź tu się połap zwłaszcza jak tu nie mieszkasz..
  Albo wyjazd ze stokrotki albo spod szkoły to ewidentnie wyjazd z parkingu. Czy tylko dlatego że ten wyjazd jest przedłużeniem normalnej ulicy kwalifikuje go jednak jako równorzędną ulicę??
  A choćby rubinowa/bursztynowa? Skrzyżowanie równorzędna ale niech zjadą auta z 3 stron i zaczyna się dramat.
  Jakaś chyba nowa zasada drogowa jest że jak skrecam w prawo to zawsze mam pierwszeństwo??

 6. Wieśniaki pozjeżdżali się do metropolii i nie mogą się odnaleźć jeszcze myślą że są na polnej drodze

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej