Część sklepów Lidl już całodobowa. Większość Biedronek czynna do północy

Od czwartku sieci handlowe Lidl i Biedronka wydłużyły godziny otwarcia swoich sklepów. Niektóre ze sklepów Lidl są już czynne całą dobę, pozostałe do północy. W przyszłym tygodniu Większość tych placówek ma pracować non stop.

W środę informowaliśmy o błyskawicznej reakcji sieci handlowych na wprowadzony od początku kwietnia limit liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie. Jako pierwsze, praktycznie jednocześnie, zareagowały Biedronka oraz Lidl, wydłużając godziny otwarcia swoich placówek od 6 rano do północy. Jak wyjaśniali przedstawiciele sieci, chodzi o to, aby klienci mieli możliwość zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych.

Wiele osób uznało to za żart primaaprilisowy. Jednak w tym roku, z uwagi na panującą w kraju sytuację, nie na miejscu byłoby żartowanie sobie z poważnych spraw. Od wczoraj większość sklepów Biedronka jest już czynnych do północy. Jedynie w niektórych przypadkach, gdy sklepy są zlokalizowane np. w galeriach handlowych, sieć musiała się dostosować do godzin otwarcia owych obiektów.

W przypadku Lidla, od godziny 6:00 do 24:00 czynne są sklepy przy ul Sitnickiej w Białej Podlaskiej; Sikorskiego w Biłgoraju; Rejowieckiej i Kińczyka w Chełmie; 15 Pułku Piechoty w Dęblinie; Basaja „Rysia”w Hrubieszowie; Niepodległości i Lubelskiej w Kraśniku; Słowackiego w Lubartowie; Lwowskiej, Białkowska Góra, Węglarza, willowej, al. Solidarności, Romantycznej, Grabskiego, Dziewanny, Diamentowej i Kotlarskiej w Lublinie; Magnoliowej w Łęcznej; Warszawskiej w Łukowie; Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim; Lubelskiej i Wróblewskiego w Puławach; Kardynała Wyszyńskiego w Radzyniu Podlaskim; Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim; Chełmskiej we Włodawie oraz Jana Pawła II, Sikorskiego i Sadowej w Zamościu.

Z kolei sklepy zlokalizowane przy ul. 3 Maja w Chełmie; Koncertowej i Jana Pawła II w Lublinie oraz al. Lotników Polskich w Świdniku czynne są całą dobę. Jak tłumaczą przedstawiciele sieci handlowych, dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększony ruch przedświąteczny ma zostać rozłożony w czasie, co pozwoli każdemu na dokonanie zakupów bez potrzeby oczekiwania w długich kolejkach.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Jak napisano o tym 1 kwietnia ,to myślałem ze to prima aprylis ,a to jednak prawda

  • A dlaczego miałby to być żart? Przecież chyba wiemy w jakiej sytuacji się znajdujemy?

   W telewizji, radio nie mówili?

 2. majonezu i musztardy już nie ma, drożdży i papieru też.

 3. Alko w Biedrze po 22 nie sprzedają jak coś.

 4. pracownicy pewnie *** z radości

 5. Też myślałem że to Prima aprilis

 6. I tak nie będę robił tam zakupów. Od dawna kupuje tylko w polskich sklepach i wybieram polskie produkty.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku