Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czarny poniedziałek na drogach naszego regionu. Trzy osoby zginęły w wypadkach

Tak tragicznego dnia, pod względem wypadków drogowych, już dawno nie było. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin zginęły trzy osoby.

Wczorajszy dzień zapisał się czarną kartą na drogach województwa lubelskiego. Doszło do 6 wypadków, w których trzy osoby poniosły śmierć na miejscu a osiem odniosło poważne obrażenia ciała. Do tego policjanci odnotowali 47 kolizji. Najtragiczniejsze zdarzenia miały miejsce w Zosinie, Struży i na obwodnicy Puław.

Około godziny 10 na drodze krajowej nr 48 na wysokości miejscowości Zosin, pomiędzy Kockiem a Moszczanką, samochód osobowy zderzył się z karetką. Wstępne ustalenia mówią, że kierujący karetką transportu sanitarnego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo przejazdu. Tym samym doprowadził do zderzenia z daewoo, poruszającym się drogą krajową nr 48. Na miejscu zginęła przewożona karetką 67-letnia pacjentka. Do szpitala trafiły trzy osoby z karetki. Jak ustalili policjanci ambulans poruszał się bez sygnałów dźwiękowych.

Czarny poniedziałek na drogach naszego regionu. Trzy osoby zginęły w wypadkach
(fot. Policja Ryki)

Kolejny wypadek miał miejsce około godziny 15:30 na drodze krajowej nr 12. W Struży w powiecie świdnickim samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jak wstępnie ustalono, kierujący oplem mężczyzna, jadąc w kierunku Lublina, zjechał nagle na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala, z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby.

Z kolei około godziny 21:30 na obwodnicy Puław, w ciągu drogi krajowej nr 12, zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna kierujący autem marki Audi TT, na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto uderzyło w znajdującą się na jezdni wysepkę a następnie zjechało na przeciwległy pas ruchu i tam zderzyło się z samochodem ciężarowym. Na miejscu zginął 25-letni kierowca audi.

Czarny poniedziałek na drogach naszego regionu. Trzy osoby zginęły w wypadkach
(fot. Policja Puławy)

2016-04-12 13:46:32
(fot. Łukasz – wypadek w Struży)

8 komentarzy

 1. Będzie jeszcze gorzej – samochody są coraz szybsze, dobrych dróg nie przybywa, Toru nie ma a młodzi myślą że to jak w grze wyjedzie po za trasę i zaraz mu sie samochód znajdzie na drodze

 2. bylem przy tym MASAKRA

 3. Borys (oryginał)

  Będzie jeszcze gorzej, samochody są coraz szybsze, dobrych dróg przybywa, a w głowie siano. Prędkość zabija.

 4. Właśnie po co dobre drogi? Co one dają? Jak w głowie SIANO! Nie jeden z nas ma nieco szybsze auto, nie trzeba mieć V6 czy Turbo żeby się zabic…Trzeba mieć coś w głowie!!! Jeżdżę pięcioma autami na codzien od 1.4 po 3.8L przeżyć można,tylko trzeba chcieć i to zycie szanowac!!!!

 5. toru nie ma zrozumcie

 6. TY SOBIE LEPIEJ PRZESTAW MÓZG NA WŁAŚCIWE TORY.

 7. Bardzo dobrze,że nareszcie zamknęli ten zas….y tor w Lublinie a ci wszyscy pseudotorowcy sami się eliminują na
  drogach polnych,serwisówkach,obwodnicach i drzewach naszego pięknego regionu!!!!