Czarna passa pieszych wciąż trwa. Zginęła kolejna osoba potrącona przez samochód

Po tragicznym dla pieszych listopadzie, nie lepiej przebiega miesiąc grudzień. W ciągu minionej nocy i poranka zginęły dwie osoby.

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku z udziałem osoby pieszej, doszło w wigilijny poranek w miejscowości Wólka Dobryńska. Przed godziną 7 rano samochód osobowy potracił kobietę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja i straż pożarna.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący nissanem mężczyzna potrącił kobietę, która miała nagle wejść na jezdnię. Pomimo udzielonej pomocy, najpierw przez samego kierującego, a później załogę karetki pogotowia, życia poszkodowanej nie udało się uratować. Zmarła ona w wyniku ciężkich obrażeń ciała.

Badanie alkomatem wykazało, że 36 – letni kierowca był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-12-24 12:25:13

30 komentarzy

 1. Wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd (art.14 pkt 1):
  na przejściach dla pieszych: 50 zł
  w miejscach innych niż przejścia dla pieszych: 100 zł
  Wchodzenie na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi: 100 zł (art.14 pkt 1)
  Przechodzenie przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenia zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni: 50 zł (art.14 pkt 7)
  Niestosowanie się do znaków drogowych dotyczących ruchu pieszych: 50 zł (§30)
  Przechodzenie przez jezdnię w miejscach o ograniczonej widoczności drogi (art.14 pkt 2):
  na obszarze zabudowanym: 50 zł
  na obszarze niezabudowanym 100 zł
  Zwalnianie kroku lub zatrzymywanie się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko: 50 zł (art.14 pkt 3)
  Przebieganie przez jezdnię: 50 zł (art.14 pkt 4)
  Chodzenie po torowisku: 50 zł (art.14 pkt 5)
  Wchodzenie na torowisko gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie: 100 zł (art.14 pkt 6)
  Naruszenie obowiązku korzystania przez pieszego z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza: 50 zł (art.11 ust.1)
  Naruszenie przez pieszego idącego po poboczu lub jezdni obowiązku poruszania się po lewej stronie drogi: 50 zł (art.11 ust.2
  Naruszenie przez pieszych obowiązku poruszania się po jezdni jeden za drugim: 50 zł (art.11 ust.3)
  Naruszenie obowiązku korzystania z przejść dla pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko: 50 zł (art.13)
  Korzystanie z dróg niedostępnych dla pieszych: 50 zł (art.45 ust.1 pkt 4)
  Naruszenie przepisów dotyczących ruchu pieszych na drogach dla rowerów: 50 zł (art.11 ust.4)
  Niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego przez pieszego poruszającego się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub chodniku: do 100 zł (art.11 ust.4a)

  • pierdzielisz przejście jest dla pieszych i basta jak ci się nie podoba zapytaj franio i takich tam

   • Czytaj ze zrozumieniem tam nawet nie było przejścia.

    • a ty wiesz co to sarkazm

    • Prawdziwy Franio (R)

     Zwalnianie kroku lub zatrzymywanie się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko: 50 zł (art.14 pkt 3) – jakby piesi stosowali się tylko do pierwszej części tego przepisu, to śmiertelność na PdP byłaby 10 razy większa.

     Niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego przez pieszego poruszającego się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub chodniku: do 100 zł (art.11 ust.4a) – a czy zawsze na takiej drodze jest gwarancja, że po takiej drodze nie będzie się ktoś poruszać samochodem? wg pogromców wiadomo czyja będzie wina przy potrąceniu

     Taryfikator wykroczeń popełnionych przez pieszych.
     Podaj taki dla innych uczestników ruchu, bo ten dla pieszych wygląda na jakąś promocję. Nie ma nic powyżej 100 zł.

     • Przecież lubisz przepisy, co nie pasują Ci te które mówią o tym że pieszy ma jakieś obowiązki? A nie tylko prawa.

     • Zgadza się, piesi mają tylko prawa, żadnych obowiązków. Gdyby ktoś był nie spełnia umysłu lub analfabetą drogowym to ma oznaczać, że musi znać się na znakach drogowych, nawet tych poziomych, a jeśli się nie zna to ma nie wychodzić na ulice tak jak na przykład niewidomi, bo pogromcy mogą po nim jeździć? Piesi mają być bezkarni jak poseł z immunitetem, to kierowcy powodują wypadki. Nie ważne jest czy to PdP czy tez nie.

     • Franiu akurat osoby z widoczną niepełnosprawnością mają pierwszeństwo na drodze… I mam nadzieję, że doczekam czasów aż tacy jak ty się już wykończą pod kołami aut i nastanie spokój na drogach dla aut!

  • czasem kierowca, zwykle pieszy

   Nie strasz pieszycg zza stodoły. Zapoznaj sie z przepisami w Europie. W klrajach gdzie nie było 50-cio letniejprzerwy cywilizacyjnej, kieroca panuje nad samochodem. u nas samochód panuje nad kieroca, który niedawno porzucił aprzęg i czuje sie panem dróg.

   • Kolejny europejczyk zabłysnął. Jakimi przepisami w Europie? Zacytuj jakieś, albo najlepiej zmień nick na „nigdy kierowca, zawsze pieszy”, bo ktoś kiedyś przez ciebie zginie.

   • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

    O! Nareszcie kilka rozsądnych słów.
    Od siebie dodam, ze u nas najczęściej winni są drogowcy bo nie posypali, oraz drzewa i źle wyprofilowane zakręty, czasami też jesze słupy i filary wiaduktóe – nigdy baran siedzący za kierownicą. Nawet jak pijany w sztok.

   • A ty szkoda że poprawnie napisać nawet nie potrafisz swoich wymyślnych bzdur.

    • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

     Wcale się nie pogniewam, jak to samo co ja, ty napiszesz poprawnie.

   • Mam pytanie do tego mądrali co nawołuje do zapoznania się z przepisami panującymi w Europie, a polska na jakim kontynencie leży w twoim świecie?

   • A pieszy panuje nad swoimi nogami
    Ale nie hu to u nas nie działa tylko kierowca winny
    Ja pieszo wchodząc na jezdnię rozglądam się w dwie strony nawet na jedno kierunkowej i jeszcze żyje
    A te barany co wchodzą że słuchawkami w uszach i nawet się taka kur*a nie rozejrzy to wcale ich nie żałuje
    SELEKCJA NATURALNA

  • niektore przepisy sa tak absurdalne ze nie mam mozliwosci przejscia na druga strone drogi,po ktorej jest chodnik bez mandatu.musialbym sie cofnac ze 100metrow i przejsc normalnie przez ulice,pozniej przejsc przez to przejscie i tam jest przystanek mpk. … do przejscia mam ok 70metrow ale jakbym do niego szedl to auta mialbym z tylu a za to jest mandat.raz przeszedlem od razu na chodnik ale za to ze przejscie mialem blizej niz 100metrow to drogowka z prawie kilometra wypatrzyla i 50zeta mi wlepili .

  • Powinni wszędzie na jezdni namalować pasy tak żeby każda droga to było PdP. Wtedy nie było by wątpliwości.

 2. Jakoś trudno przeczytać wiadomości o nakładanych mandatach na pieszych za łamanie przepisów ruchu drogowego. Najczęściej są to upomnienia, pouczenia itp. Gdy natomiast policjant zatrzyma osobę przechodząca w niedozwolonym miejscu kończy się to tak https://www.youtube.com/watch?v=G4pzUi0kq-g

 3. Ja się nie dziwie. Wszyscy co poruszają się po mieście autem zauważy, że piesi nie są bez winy. Łatwiej jest się zatrzymać pieszemu czy autu?? Szczególnie na parkingach jest to zauważalne, jak widzi pieszy że auto cofa to się nie zatrzyma żeby go puścić tylko wali przed siebie i pod koła.

 4. Aarona i Franka rodzice zabrali do dziadków na święta i dzieci są bez dostępu do internetu 😛

 5. A najlepsza kretyńska i kompletnie bez sensu reklama w tv ..”pieszy jest kierowcą a kierowca pieszym ” …o ile w pierwszym przypadku ,kiedy pieszy wciela się w kierowcę to ma sens ,to w drugi kiedy kierowca jest pieszym co niby ma zobaczyć ? jak mu się bezmyślnie pakują pod koła?

 6. Ona też musiała czytać porady Aarona – właź na drogę i nie patrz, oni się muszą zatrzymać.

 7. Nikt by nie zginał,gdyby myślał o własnym bezpieczenstwie. Kierowca po zmroku,podczas mijania sie samochodów,nie widzi praktycznie nic przez dobre 4-5sekund. Tak jakbyś wszedł do ciemnego pomieszczenia prosto z pokoju pełnego swiatła. Oko musi sie dostosować. Gdyby pieszy nie był kretynem,ktory bardziej troszczy sie o czyate buciki,niż o własne zycie,to by schodził z drogi na dobre pół metra od niej.

 8. Święte słowa Anty i prawda to nie podważalna ze tak się dzieje gdy na drodze ciemno, ale może niech co niektórzy stuknął się w główki i sami na własnej skórze sprawdzą jak wygląda przejście pieszego na drugą stronę przej przejście gdzie nie ma świateł .Proponuje udać się na Jana Pawła , Armii Krajowej czy Witosa , postoicie pokur… kierowców aż stopień wkur.,… dojdzie do tego momentu że sami wymusicie przejście bo ileż można stac i czekać na litościwego drivera .

  • Prawa pieszych OK tylko jak wyłączną myślenie i nie przestaną grzebać w telefonach nikt im życia nie zwróci

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7751zł 0.15%
  • GBP 4.8457zł -0.65%
  • EUR 4.2928zł -0.08%
  • CHF 3.7844zł -0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.