Czarna folia została zdjęta. Kolejny fotoradar w naszym regionie rozpoczął pracę (foto)

Przez blisko 1,5 roku fotoradar zasłonięty był czarną folią. Od dzisiaj na kierowców, którzy przyzwyczaili się, że urządzenie nie działa, może czekać nieprzyjemna niespodzianka w postaci pamiątkowego zdjęcia. Warto więc stosować się do obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości.

W czwartek uruchomiony został kolejny fotoradar w województwie lubelskim. Chodzi o urządzenie w Łucce, znajdujące się przy drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów. Maszt z fotoradarem umiejscowiony został przed przejściem dla pieszych przy szkole podstawowej.

Fotoradar ten jest znany wszystkim kierowcom, który poruszają się tym odcinkiem trasy. Wszystko dlatego, że ustawiony został we wrześniu 2018 roku, a wiec blisko 1,5 roku temu. Do tej pory był jednak zasłonięty czarną folią. Powodem były przedłużające się formalności związane z podłączeniem urządzenia do sieci energetycznej.

Fotoradar w Łucce jest kolejnym urządzeniem do pomiaru prędkości na tej trasie. Na drodze krajowej nr 19 fotoradary znajdują się również w: Ciecierzynie, Firleju, Białce, Kolonii Rudnik, Polichnie, Modliborzycach i Janowie Lubelskim. Na drodze krajowej nr 17 urządzenia tego typu napotkać można w: Łaszczówce-Kolonii, Krynicach, Łabuńkach Pierwszych, Starym Zamościu, Łopienniku Górnym i Fajsławicach. Na drodze krajowej nr 2 w: Kobylanach, Wólce Dobryńskiej, Horbowie i Rogóźniczce. Na drodze krajowej nr 12 w: Stołpiu, Anusinie i Pełczynie, na drodze krajowej nr 48 w Przytocznie i Dęblinie, z kolei na drodze krajowej nr 74 w Trzydniku Dużym, a na drodze krajowej nr 82 w Turce i Łuszczowie. Do tego dochodzą fotoradary na „starej” drodze krajowej nr 17 w Jastkowie, Rykach i Starej Dąbi.

(fot. archiwum)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Stacjonarny powinien stanąć ponownie przy młynie Krauzego bo wtedy cymbały przestały by tam wydzwaniać jak tylko spadną dwie krople deszczu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia