Czarna folia została zdjęta. Kolejny fotoradar w naszym regionie rozpoczął pracę (foto)

Przez blisko 1,5 roku fotoradar zasłonięty był czarną folią. Od dzisiaj na kierowców, którzy przyzwyczaili się, że urządzenie nie działa, może czekać nieprzyjemna niespodzianka w postaci pamiątkowego zdjęcia. Warto więc stosować się do obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości.

W czwartek uruchomiony został kolejny fotoradar w województwie lubelskim. Chodzi o urządzenie w Łucce, znajdujące się przy drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów. Maszt z fotoradarem umiejscowiony został przed przejściem dla pieszych przy szkole podstawowej.

Fotoradar ten jest znany wszystkim kierowcom, który poruszają się tym odcinkiem trasy. Wszystko dlatego, że ustawiony został we wrześniu 2018 roku, a wiec blisko 1,5 roku temu. Do tej pory był jednak zasłonięty czarną folią. Powodem były przedłużające się formalności związane z podłączeniem urządzenia do sieci energetycznej.

Fotoradar w Łucce jest kolejnym urządzeniem do pomiaru prędkości na tej trasie. Na drodze krajowej nr 19 fotoradary znajdują się również w: Ciecierzynie, Firleju, Białce, Kolonii Rudnik, Polichnie, Modliborzycach i Janowie Lubelskim. Na drodze krajowej nr 17 urządzenia tego typu napotkać można w: Łaszczówce-Kolonii, Krynicach, Łabuńkach Pierwszych, Starym Zamościu, Łopienniku Górnym i Fajsławicach. Na drodze krajowej nr 2 w: Kobylanach, Wólce Dobryńskiej, Horbowie i Rogóźniczce. Na drodze krajowej nr 12 w: Stołpiu, Anusinie i Pełczynie, na drodze krajowej nr 48 w Przytocznie i Dęblinie, z kolei na drodze krajowej nr 74 w Trzydniku Dużym, a na drodze krajowej nr 82 w Turce i Łuszczowie. Do tego dochodzą fotoradary na „starej” drodze krajowej nr 17 w Jastkowie, Rykach i Starej Dąbi.

(fot. archiwum)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Aż się przejadę zobaczyć czy działa czy tylko folię zdjęli.

  • A miasto lublin ma gdzieś w magazynie przeszło 20 fotoradarow z całego lublina ciekawe kiedy będzie znów używać ich i weźmie się za montaż tam gdzie stały na ulicach lublina

   • Nie ma, fotoradar jako urzadzenie nie ma juz homologacji, a slupki budki itp byly wystawione na licytacje jakis czas temu i ktos je kupil.

 2. Sukces. Jeszcze tylko 5000 fotoradarów w całej Polsce (żeby nasycenie odpowiadało średniej europejskiej) i zrobi się normalnie na naszych drogach.
  I jeszcze pod jednym warunkiem, że będą karać za każde przekroczenie prędkości, a nie tylko za 30+ co niekiedy ma miejsce.

 3. „Warto więc stosować się do obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości.” – ja bym poszedł dalej, i powiedział, że wszędzie watro stosować się do ograniczeń prędkości. Wszędzie, a nie tylko „w tym miejscu”.
  Nawet jeżeli nie dla siebie (bo uważamy się za lepszych kierowców, którym można więcej) to przynajmniej dla innych uczestników. Tyle się pisze o głupocie innych (szczególnie niechronionych: pieszych, rowerzystów czy motocyklistów) na tym forum, więc, w zgodzie z tą tezą, powinniśmy brać także tych głupich pod uwagę, przy doborze prędkości poruszania się.

  • Poszedłbym jeszcze dalej, warto leczyć się na głowę.

   • A ja poszedłbym jeszcze dalej – dał krok do przodu, żeby posunąć się jeszcze dalej. Wtedy możliwe będzie pójść dalej.

 4. przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  O czym w ogóle jest ten artykuł? Ludzie przecież tam jest 50 więc jaka niemiła niespodzianka?? Ktoś tam postawił te znaki i trzeba się do nich stosować, w czym problem??jak ludzie zaczną stosować się do znaków to fotoradary im nie stradzne

 5. prosimy o przywrócenie fotoradaru na ulicy Unii Lubelskiej przy stacji paliw AMIC

 6. Co te biurwy w pracy robią skoro półtora roku papierzyska mielą ?!?!

 7. Co za.kraj q rwa…

 8. A czy znak o pracującym fotoradarze jest wkopany ? Bo we wtorek jeszcze nie było nic… w sensie nawet zafoliowanego nie zauważyłem

 9. Nie w Trzydniku Dużym tylko w Olbięcinie na DK 74

 10. I bardzo dobrze. Karać żeby chłop bał się wyjechać na drogę. A Najlepiej zrobić paliwo po 30 złotych za litr wtedy motłoch wymiecie z dróg i kolumny SOP tudzież elity będą bezpieczne.

 11. Stacjonarny powinien stanąć ponownie przy młynie Krauzego bo wtedy cymbały przestały by tam wydzwaniać jak tylko spadną dwie krople deszczu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8399zł 0.1%
  • GBP 4.8785zł -0.83%
  • EUR 4.4946zł -0.24%
  • CHF 4.174zł -0.39%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki