Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Coraz więcej roślin pokrytych jest już kwiatami. Ogród Botaniczny otwiera się po zimowej przerwie

W przyszłym tygodniu zostaną otwarte dla zwiedzających bramy lubelskiego Ogrodu Botanicznego. W tym roku czeka wiele atrakcji.

W najbliższą poniedziałek, 18 kwietnia, po zimowej przerwie otwarty zostanie Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie. Tym samym znów będzie można wybrać się na spacer wśród zgromadzonych tam blisko 7000 gatunków i odmian roślin pochodzących z całego świta. Zwłaszcza, że wraz z nastaniem wiosny rośliny zaczęły budzić się do życia, a na wielu z nich pojawiają się już różnokolorowe kwiaty.

W Poniedziałek Wielkanocny lubelski botanik będzie czynny w godz. od 10:00 do 19:00, a w kolejnych dniach od 9:00 do 19:00 Jednak warto pamiętać, że godziny zamknięcia będą się zmieniały wraz z wydłużaniem się dnia, w maju ogród czynny będzie już do godz. 20:00. Jeżeli chodzi o Dworek Kościuszków i szklarnie, te będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00.

Jak wyjaśnia Katarzyna Skałecka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, w tegorocznym sezonie przygotowano dla odwiedzających ogród botaniczny wiele wydarzeń i atrakcji. Na początek będzie to instalacja „Okno na Botanik”, która ma się pojawiać w najładniejszych i najciekawszych miejscach ogrodu. Każdy chętny będzie mógł wykorzystać okno do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie sezonu zaplanowano zaś konkurs z nagrodami dla najwytrwalszych „ogrodowych fotografów”.

Będzie też ciesząca się dużą popularnością gra terenowa „Niewidzialni opiekunowie Ogrodu”, która skierowana jest do najmłodszych zwiedzających. Po dwuletniej przerwie, powracają również niedzielne spacery z przewodnikiem. Pierwszy z nich odbędzie się 8 maja i będzie poświęcony roślinom „o kwiatach pozornych i niepozornych”. 30 kwietnia planowana jest kolejna edycja „Botanicznej Piątki”, czyli biegu ogrodowymi alejkami, a 3 maja prowadzony będzie spacer poświęcony historii Reduty Tadeusza Kościuszki, znajdującej się na terenie Ogrodu.

W tym roku wstęp do botanika będzie droższy, gdyż za bilety trzeba będzie zapłacić o 3 złote więcej. Koszt normalnego to 10 złotych, a ulgowego 7 złotych. Za zwiedzanie Dworku Kościuszków doliczone zostanie kolejne 3 złote. Z kolei bilet rodzinny, czyli dla dwóch osób dorosłych oraz od dwójki do czwórki dzieci to koszt 28 złotych.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

  1. Lublin. Miasto Inspiracji!

    w Warszawie botanik otwierają dużo wcześniej.

  2. Lublin. Miasto Inspiracji!

    Tak, możliwe.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo