690 680 960

Coraz mniej pacjentów hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

Z dnia na dzień spada liczba osób hospitalizowanych, u których służby medyczne podejrzewają zakażenie koronawirusem. Przedwczoraj było 93 takich pacjentów, wczoraj 76, dzisiaj zaś jest ich już 70.

Służby sanitarne przekazały właśnie aktualne dane dotyczące sytuacji związanej z epidemią koronawirusa na terenie województwa lubelskiego. W ciągu doby liczba zakażonych wzrosła o dwie osoby. Do tej pory w naszym regionie potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 385 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest 70 osób. W ciągu ostatnich 24 godzin w szpitalach zakaźnych przybyło 7 pacjentów, u których podejrzewane jest zakażenie. Kwarantanną objętych jest 5 376 osób, o 48 mniej, niż wczoraj o tej samej porze. Z kolei pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 805 osób. Liczba ta również spadła, w piątek było to 825 osób.

W województwie lubelskim odnotowano już 247 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

(fot. UW)

27 komentarzy

 1. koronaświrus

  Wiadomo wybory

  impact’17 Keynote Speech: Łukasz Szumowski, Ministry of Science and Higher Education

  żródło YT polecam się zapoznać kto jest kim w Polsce.

  • To jest tak jak z bacą piłującym gałąź na której siedzi. Możesz tłumaczyć Polakom co jest właśnie robione z krajem i światem, ale większość zobaczy dopiero ja spadnie. Staram się powoli ludziom pokazywać co nas czeka jak się nie obudzą, ale wypierają to ze strachu. Łatwo jest powiedzieć, że ktoś jest głupi i udawać, że to co się dzieje do okola jest przejściowe. To jest dokładnie zaplanowane i realizowane. Jeśli osiągniemy punkt krytyczny w którym wojsko polskie i policja nie będzie chciała strzelać do polaków wkroczy wojsko amerykańskie które stacjonuje w Polsce. Jeśli ktoś uważa że 40 tysięcy wojsk amerykańskich w Polsce jest przypadkowo, a ustawa nakazująca złożenie broni przed obcymi wojskami na mocy rozkazu prezydenta jest fikcją to lepiej niech zacznie czytać bo nie wie w jakim kraju żyje i co nam zgotowali politycy którzy na pewno nie są Polakami.

   • koronaświrus

    do mario
    Masz wiele racji. Niestety znaczną część społeczeństwa obudzi dopiero dyskomfort obcego ciała w tylnej części ciała. Poza tym „kto płaci kartą ten bez kolejki” i to im pasuje. Kto ma świadomość ten wie, a reszta to stado baranów do strzyżenia i na grilla.

   • W papierach mają że niby Polacy tylko z dobrem społecznym nie mają nic wspólnego. Podstawowe sprawy czyli afery, opodatkowanie marketów, reforma sądownictwa nie załatwione za to szykują nam 447, 5G, dalsze wyprzedaże majątku narodowego, przymusowe szczepienia jakich nie ma w innych krajach i wiele innych atrakcji. Ech…. Józek wstań z grobu i rozgoń te pasożyty…

  • Duda tam, my i tak jesteśmy Polską B, może i tak jak mówisz, przypominają sobie o nas tylko na wybory, ale fakt faktem, jesteśmy obecnie na 12 pozycji, więc całkiem daleko, bardziej jeśli chodzi o testy itd itp zastanawia mnie Lubuskie, niby tam był pacjent 0, a mają najmniej w całej Polszy.

 2. mario dawaj wstawkę o 5G i o podwodnych cywilizacjach 🤣

  • Już nie muszę mam ciebie. Dzięki 😉

   • mario wyjdź z domu zobaczysz że wszystko działa normalnie i nie oglądaj filmików na YouTube tam nie wszystko co mówią jest prawdą.

  • Od poniedziałku odpalają 5G w największych miastach w Polsce. Ciekawe jak to wpłynie na epidemie bo jak widzę epidemia pomogła na szybkość montażu masztów, ale gospodarkę trzeba było zatrzymać i ludzi uwięzić.

  • Dostaniesz dawkę – promieniowania, bo po cichu tylko dla tego produktu zwiększyli normy 100 krotnie. Powodzenia z rakiem, całe szczęście że ten walec równy i wszystkich równa.

   • Niekoniecznie równy, za miastem, z dala od masztów zdrowszy będziesz. Szwajcarzy zablokowali tę technologię u siebie, w UK podpalają maszty, my jak zwykle przyjmiemy. Jak zawsze europejski poligon. Ważne aby parę tysi wpadało co miesiąc żeby do galerii było po co iść ( galerii polskiej uczciwie płacącej podatki 🙂 .

 3. Nie wierzę że we Włodawskim nie było żadnego przypadku.

  • Może telewizja do nich nie dociera i nie wiedzieli że jest epidemia 🙂

   • Sedno sprawy! epidemia jest jedynie w mediach…
    rzeczywistość, statystyki umieralności i zachorowań z poprzednich lat vs obecne, logika, wszystko pokazuje i aż krzyczy że nie było i nie ma żadnej epidemii czy pandemii…
    To jakieś zbiorowe szaleństwo!!!
    Aż ciężko uwierzyć jak łatwo zmanipulować społeczeństwo!!!
    Kiedyś aby utrzymać władzę straszono ciemny lud zaćmieniami, plagami, piekłem itp obecnie wirusem…!
    A przestraszony ciemny lud zrobi wszystko a i ofiary na odczynienie nie poskąpi…
    Czasy się zmieniły psychika ludzi niewiele…!!!

  • Badania w innych krajach na przypadkowych osobach pokazały że liczba zarażonych to nawet może być już 20-30% całego społeczeństwa. Ogólnie nawet wszystkie środki kwarantanny są nie po to żeby społeczeństwo go nie dostało, tylko po to żeby szpitale nie były przepełnione. Prawie każdy go dostanie wcześniej czy później tak czy siak.

   • To teraz włącz logikę i przyjmijmy że połowa społeczeństwa jest zarażona wiec około 20 milionów ludzi a umarło ile ? nie cały tysiąc. Przelicz sobie procenty to może otworzysz oczy wreszcie. Czy ludzie przestali myśleć że nie rozumieją tego. Im więcej chorych przy tej samej umieralności tym mniejszy procent umiera.

 4. A łyżka na to: „niemożliwe, sezon grypowy się kończy i fakepandemia też???!”

 5. 70 osób na ponad dwumilionowe województwo – jest się czego bać

 6. Zastanawiam się kto używa słowa polsza jeszcze..

  • Teraz to jest terytorium żydowskie do testowania jak na zwierzętach hodowlanych. Taki pan Orwell już nam ten mechanizm opisał kiedyś tylko teraz będzie wielki brat nas pilnował i sztuczna inteligencja. Witajcie w świecie 5G i totalnego zniewolenia i inwigilacji.

 7. Nie widać zastraszonych ludzi wszyscy pracują i działają normalnie na działkach sezon grilowy nad zalewem tłumy.

  • A rząd po cichutku szykuje nam armagedon. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jacy to chorzy psychicznie psychopaci. Pewna pani z polsatu chciała napisać o pedofili w rządzie ale popełniła samobójstwo tak jak Lepper oczywiście seryjne.

 8. 5G JEST ODPWIEDZILANE NA ZA WIRUSA, OD GRUDNIA OGROMNA ILOŚĆ NADAJNIKÓW DZIAŁA NIELEGALNIE! KAPITAŁ I FIRMY UCIEKAJĄ Z KRAJU.
  POLSKA STAJE SIE MOLOCHEM NA GLINIANYCH NOGACH.. MILONY FIRM JEDNOOSOBOWYCH SIE ZAMYKA LUB MA ZAMIAR ZE WZGLĘDU NA KOSZTY I BRAK ZBYTU!
  ZA OKOŁO 2TYGODNIE W WIĘKSZOŚCI SKOŃCZĄ SIE ZAPASY W MAGAZYNACH, DOJDZIE DO GIGANTYCZNEJ IFLACJI.
  RZAD NIE STABILIZUJE SYTUACJI! BYŁY PROSTESTY PRZEDSIĘBIORCÓW W WARSZAWIE, BĘDĄ NASTĘPNE. BYŁY ZATRZYMANIA.. CZAS PRZEJRZEĆ NA OCZY. WSZYSTKO ZNISZCZYLI A W TVP MÓWIĄ ŻE JEST OK.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt