Coraz gorszy stan mostu nad Bystrzycą. Zanim zostanie przebudowany, trzeba go będzie podeprzeć

Kolejna ekspertyza stanu mostu na Bystrzycy w ciągu al. Unii Lubelskiej wykazała, że może on nie doczekać przebudowy. Dlatego też zostanie w kilku miejscach podparty. Prace mają zostać wykonane bardzo szybko, ratusz chce, aby się zakończyły jeszcze w tym roku.

Z roku na rok pogarsza się stan mostów na Bystrzycy w ciągu al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Przeprawa została zbudowana 35 lat temu i wymaga natychmiastowej przebudowy. Problem ten jest znany od dawna, jednak w grę wchodzi ogromny koszt inwestycji, szacowany na kwotę rzędu 130 mln złotych. Wraz z mostami miasto chce bowiem wyremontować al. Unii Lubelskiej, której nawierzchnia również pozostawia wiele do życzenia.

Niedawno okazało się jednak, że most na jezdni prowadzącej w stronę ronda przy Gali może nie doczekać rozpoczęcia prac. Nawet pomimo tego, że wcześniej wprowadzono tam zakaz wjazdu samochodów cięższych niż 10 ton, oraz wyłączono z użytkowania lewy pas jezdni. Dlatego też urzędnicy zadecydowali o przeprowadzeniu doraźnych działań, które mają umożliwić dalszą eksploatację obiektu do czasu wykonania jego kompleksowej przebudowy. Chodzi o podparcie w trzech miejscach głównej płyty mostu, co ma być wykonane za pomocą stalowych ram.

Ogłoszony został już przetarg, którego celem jest znalezienie firmy, która wykona te prace. Radni zdecydowali też o przyznaniu środków finansowych w budżecie miasta na realizację tego zadania. Zgodnie z zakładanym harmonogramem, prace przy moście miałyby się zakończyć jeszcze w tym roku. Drugi z mostów, czyli ten w ciągu jezdni prowadzącej w stronę al. Tysiąclecia, jest w trochę lepszym stanie i tutaj specjaliści orzekli, że nie wymaga on natychmiastowych działań.

Jeżeli zaś chodzi o samą przebudowę al. Unii Lubelskiej wraz z wymianą sypiących się mostów, na razie nie wiadomo, kiedy inwestycja zostanie przeprowadzona. Ratusz liczy, że otrzyma na ten cel unijne wsparcie. Jednak aby starać się o te środki, musi być najpierw gotowy projekt. Ten zaś dopiero powstaje. Dokumentacja techniczna ma być gotowa do 19 grudnia.

(fot. lublin112)

29 komentarzy

 1. Za Andrzeja to było życie, cicho, spokojnie, nikt się nie tłukł, nie remontował, nie było tych złych deweloperów autobusy były czerwone autobusy (Jelcze i Ikarusy) z charakterystycznym puszczaniem dymka przy ruszaniu z przystanku, Sztandarową inwestycją tamtych czasów pozostała brama cmentarna na Majdanku. czy coś jeszcze ???

 2. Nierealne, żeby do końca roku się z tym remontem wyrobili. Prezydent miasta jeszcze nie posprzątał po kolei, ul Janowska, Diamentowa, DMM….stoi.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą