Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Coraz bliżej autostrady w naszym regionie. Drogowcy ogłaszają przetargi na budowę

Rusza poszukiwanie firm, które wybudują autostradę od Siedlec do Białej Podlaskiej. Są to ponad 63 kilometry trasy. Inwestycja została podzielona na cztery odcinki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłasza pierwszy przetarg na budowę autostrady A2 na wschód od Warszawy. Chodzi o ponad 63 kilometry trasy pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. Na początek rusza poszukiwanie wykonawcy pierwszego, 19-kilometrowego odcinka, od Siedlec do miejscowości Malinowiec. Jego zadaniem będzie w pierwszej kolejności przygotowanie projektu budowlanego, a następnie uzyskanie niezbędnych decyzji. Wtedy dopiero ruszą właściwe prace przy budowie autostrady.

Będzie ona miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, pozostawiona zostanie również rezerwa pod budowę w przyszłości trzeciego pasa. Wykonawca sam zadecyduje, czy nawierzchnia będzie betonowa czy bitumiczna. Na listopad zaplanowano ogłoszenie kolejnych trzech przetargów, na odcinki o łącznej długości 44 km, od Malinowca do Białej Podlaskiej.

Jednocześnie trwają przygotowania do realizacji ostatniego etapu autostrady A2, tym razem od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią. Obecnie dla liczącego ok. 32-kilometry odcinka trwa proces odbiorowy koncepcji programowej. Jak wyjaśniają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jak tylko pozyskane zostanie finansowanie, niezwłocznie ruszą dalsze prace związane z realizacją zadania.

Coraz bliżej autostrady w naszym regionie. Drogowcy ogłaszają przetargi na budowę

(fot. GDDKiA)

6 komentarzy

  1. zanim wybudują to żadnego bmw w lubelskim nie będzie.

  2. Za to i tak ciebie w skodzie nie będzie stać na przejazd przez bramki.

    • moja skoda to dobre 180 tysi złotych. trzeba by ze 2 miesiące codziennie czytać lublin112, żeby uzbierało się połowę wartości z tego rozbitego gruzu.

  3. a jakiż to nasz region…trochę świata widziałam…ale w Białej Podlaskiej, to w życiu nie byłam…no jakoś nie po drodze…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo