Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Codziennie wypompowują tam wodę z posesji. Ostatnio te ulice są ciągle pod wodą (zdjęcia)

W styczniu niema codziennie strażacy pojawiają się w rejonie ul. Dzierżawnej i ul. Wapiennej w celu wypompowywania wody z zalanych posesji. Sytuację pogarsza pogoda, ale również wysoki stan wody na Bystrzycy.

Ostatnie dni przynoszą codzienne interwencje strażaków przy ul. Dzierżawnej i ul. Wapiennej w Lublinie. Wszystko za sprawą zalewanych przez wodę posesji.

Panująca obecnie aura niestety sprzyja podtapianiu budynków w tym rejonie miasta. Na obecną sytuację ma również wpływ wysoki poziom wód na rzekach, a w tym przypadku na sąsiadującej z tymi ulicami Bystrzycy.

Wody z roztopów wdzierają się do budynków, zalewają również bliskie sąsiedztwa domów. Strażacy z OSP Głusk – Lublin w ostatnich dniach niemal codziennie po kilka godzin pracują nad wypompowywaniem wody.

(fot. OSP Głusk – Lublin)

47 komentarzy

 1. Niedługo w pobliżu wybudują tor żużlowy, Parkingi, tereny utwardzone. Projekt za miliony.

  • za setki mln zł! a dokładnie za 350 mln zł + sam projekt kosztował bagatela 7,5 mln zł! i oni na tym bagnie chcą wybudować stadion? to na bank sie uda 😉 hehe jak wysuszą bystrzycę chyba! zobaczycie to bedzie jedna wielka fuszera ! a koszt pewnie wzrośnie do 500 mln zł bo trzeba bedzie jakieś mega fundamenty albo osuszanie fachową metodą wdrożyć! chore nie;rządy peło! a dziury w drogach jak za króla świeczka:/ 30 km na witosa nadal? czy gumikiem połatali na szybcika:/

   • Jakoś w innych miastach nie ma problemu budowy apartamentów w okolicach rzek. W samym Krakowie powstają apartamenty 300m od koryta Wisły.

 2. ponad polowa tych ruder postawiono w latach 70 nielegalnie

  • żadna nie miała pozwolenia na budowę…dawno powinni to wszystko rozebrać

   • Były pozwolenia ludzie mają wpisy do ksiąg wieczystych. Ludzie co się tu wypowiadają nie znają komprtnie histori tego miejsca. Tylko farmazony powtarzane przez kogoś. Dopowiem że część nie ma ale w dużej części ludzie mają akty własności.
    Miasto co zrobiło to przekształciło tereny na zione by zmniejszysz wartość działek. Tyle dla nas robi rząd Lubelsiki.

 3. Tylko jedno krótkie zdanie, bo co niektórzy piszą o jakiś samowolach itp. Ludzie mieszkają tam legalnie, mają meldunki, a nieruchomości adresy. A te co powstały przynajmniej w ostatnich latach to zgodnie z pozwoleniami na budowę. Jak miasto da ludziom działki i pozwoli odtworzyć domy to może i niektórzy zgodzą się przenieść. Nie każdy chce iść do bloku na Felin. Tu ludzie mają podwórko. Wyjdą na papieroska, w lecie wypija piwko, mają mały ogródek, pogrzebią przy samochodzie, a w bloku co młodzi się może i jakoś przystosują, ale co z tymi co mają 50, 60 i więcej lat??

  • Zapomniałeś dodać że jeszcze nogi wymoczą przy odwilży i po większym deszczu paląc papieroska.

  • „Tu ludzie mają podwórko. Wyjdą na papieroska, w lecie wypija piwko, mają mały ogródek, pogrzebią przy samochodzie, a w bloku co młodzi się może i jakoś przystosują, ale co z tymi co mają 50, 60 i więcej lat??” nawet nie ma jak tego skomentować. szok! Z takim myśleniem to do kogo żale wylewacie?Siedzicie w tych błotniach na własne życzenie i koniec tematu.

  • W Miejscowym Planie te domki najbliżej Bystrzycy są na terenie ZP, terenu zieleni urządzonej, także nielegalnie, nie zgodne z planem miasta.

   • Bo zarząd miasta przekształcił te tereny, przez to spadła wartość działek. A domy wbtych miejscach miały pozwolenia.

   • Bo zarząd miasta przekształcił te tereny, przez to spadła wartość działek. A domy w tych miejscach miały pozwolenia. Co za durnoty ludzie opowiadacie.

  • Weź nie p..L zapytaj mamy babci jak jest naprawdę

 4. Zdaję się, że tam stoi głównie 'samowola’, bo to miejsce nie było przeznaczone ani przygotowana pod zabudowę, więc wszelkie żale to do siebie powinni mieć a straż pożarna za usługę powinna faktury wystawiać.

  • za odbiór odpadów również…przecież tam gdzie nigdzie nie da się wjechać ciężarowym samochodem…

 5. Biedni Wy jestescie z waszym mysleniem, musze Was zmatrwic niestety ale tam sa tez bardzo piekne i duze domy i na dodatek sa to dzialki budowlane a nie teren zielony jak sie malo wie to sie glupoty pisze tylko poto zeby ludzi obrazac tych nowych domow woda nie zalewy bo kazdy wie jaka jest tu sytuacja i sie wczesniej zabezpieczyl sa nat rozne mozliwosci ale to nie znaczy ze Ci biedni ludzie ktorych nie stac na nowy dom maja tonac w wodzie pewnie czesc z nich jest poprostu niewydolna tez mentalnie ale czy to pozwala Wam tak wszystkich wrzucac do jednego wora zdjecia sa bardzo tendencyjne pokazuja jak najgorsze czesci tego miejsca sugerujac ze tak zyja tam wazyscy ,Widocznie ktos ma w tym cel ludzie placa podatki ,maja akty wlasnosci a nic im sie nie nalezy .To miasto samo zafudowalu w centrum miasta ten slams ,wielu ludzi chcialo sie tam budowac to nie pozwalano im ,nie byloby tych ruder .A tak poza tym czy wiecie ze nie mozna zbuzyc tych ruder ktore tam stoja puste po poprzednich wlascicielach nawet tych ktoryzy nie zyja ? wiec jak to jest wybudowane na dziko a zbuzyc nie wolno a moze jednak nie na dziko ? Jestem absolutnie przekonana ze gdyby tam wszedl jakis bogaty deweloper staly by tam piekne wille i nie byloby mowy o zadnej wodzie .Jak Politechnika sie rozbudowywala zniszczono wszystkie kratki odprowadzajace wode z glownej ulicy wiec kto jest winien tego ciaglego zalewania .Jesli ktos biedny to ma juz niczego nie domagac sie od wladz ,? bez przesaday miasto moglo to miejsce dawno zmienic ,niestety zabraklo dobrej woli a moze to celowa robota ? kto wie?.Serdecznie pozdrawiam wszystkich hejterow ,obyscie nigdy nie musieli doswiadczyc podobnych sytuacji

  • Weź nie p..L zapytaj mamy babci jak jest naprawdę

  • Brawo! W końcu ktoś mądrze opisał jak wygląda ta sytuacja. Przyjezdny student ze wsi, który ma kawalerkę z wynajmu i samochód za tzw. „tatusia”, nie ma pojęcia ile czasu, pracy i środków potrzeba do posiadania domu, domu w centrum miasta, przy jednej z najbardziej obleganych ulic w mieście. Wystarczy spojrzeć na inne większe miasta Polski – przy rzekach, bulwarach są budowane ekskluzywne dzielnice, z willami, a dlaczego u nas się tego nie zrobi? Bo ktoś ma w tym cel i to od lat! Zmuszają ludzi do mieszkania w takich warunkach, nie pozwalają na zburzenie pustostanów i zasiania trawy czy zrobienia dodatkowego parkingu, nawet dla studentów, którzy jak zwykle mają najwięcej do powiedzenia, a mandaty zbierają codziennie. Dlaczego? Otóż dlatego, że myślą, że w ten sposób ludzie, mieszkańcy tej ulicy poddadzą się i się wyprowadza, a Państwo czy miasto za psie pieniądze przejmie działki budowlane, na których powstanie albo willowa dzielnica z dostępem do rzeki albo powstaną kolejne akademiki dla studentów PL… Miastu opłaca się nagłaśniać sprawę, pokazywać najgorsze zakątki tej ulicy, jawne slamsy obrażając w ten sposób ludzi, którzy jak przypomnę płacą podatki, więc są równi z osobami mieszkającymi na np Felinie. Należy im się godny byt, dostęp do drogi, a nie ziemianki, gdzie po każdym deszczu ludzie toną po kolana w błocie, a zima żaden plog nie może wjechać, żeby odśnieżyć te ulice. Nie sposób nie dodać, że politechnika lubelska, która ciągle rozbudowuje swoje budynki około 15 lat temu zatkała kanały burzowe tak, aby cała woda, deszczówka spływała właśnie na te dzielnice! Podsumowując cieszę się, że w końcu ktoś odważył się powiedzieć jak sytuacja wygląda naprawdę, ilu normalnych mieszkańców tu mieszka i jak zabiegają oni o to, żeby miasto z Prezydentem Żukiem na czele, w końcu coś zrobiło z deszczówka i z ulicami. Jeśli już miasto nie ma zamiaru nic tu robić, chociaż uważam to za wbrew naszym prawom, bo obowiązkiem rządzących jest dbanie o obywateli – Pozwólcie mieszkańcom likwidować pustostany, pod place zabaw dla dzieci, parkingi czy nawet pod trawniki. Pozdrawiam

   • „Należy im się godny byt, dostęp do drogi, a nie ziemianki, gdzie po każdym deszczu ludzie toną po kolana w błocie, a zima żaden plog nie może wjechać, żeby odśnieżyć te ulice. ” t\To znaczy, że miasto czyli my wszyscy podatnicy mamy wyremontować im te ziemianki na nasz koszt czy o co Ci chodzi. Rozbawiłaś mnie tą ekskluzywna dzielnica z willami w centrum miasta, naprawdę w to wierzysz czy tak pitolisz dla zaczepki.

 6. P0trzebainspiracji

  Jakby te parcele przejął Zbaffca Motorynki pod budowę kurników, to w ciągu roku-dwóch Dewelo-Ubogacacz z Jakubowic rozwiązałby problem zalewania bez względu na koszty tak, jak to zrobił rychtując kanalizację burzową na Racławickich za środki wysępione od UE pod pretekstem budowy bus-pasów.

 7. trzeba likwidowac przyczyny a nie skutki;

 8. Remik wez rozbieg i walnij pusta glowa prosto w beton moze rozum wyleci

 9. Będą bloki.

 10. Skoro są poniżej lustra wody w rzece to jest zaskakujące?

Wiadomości z info112