Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Co trzeci mieszkaniec tego miasta to osoba starsza. Zorganizują dla nich wigilijną kolację

Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto zorganizuje kolację wigilijną dla seniorów. Będzie to okazja do podzielenia się opłatkiem, zaśpiewania bożonarodzeniowych kolęd i złożenia życzeń. Trwa przyjmowanie zgłoszeń.

W najbliższy czwartek, 14 grudnia, w restauracji Biały Zakątek przy ul. Lubelskiej w Radzyniu Podlaskim odbędzie się kolacja wigilijna dla seniorów. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto we współpracy z Fundacją Biedronki. Na uczestników będą czekać dwa gorące dania i ciepłe napoje. Członkowie stowarzyszenia przygotują na ten wieczór również ciasta do herbaty. W trakcie spotkania będzie okazja do podzielenia się opłatkiem, zaśpiewania bożonarodzeniowych kolęd i złożenia życzeń.

Wigilijne spotkanie zostanie zorganizowane w ramach programu „Akcja Kolacja”. Jego celem jest przeciwdziałanie samotności seniorów w szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także zainspirowanie społeczeństwa do samodzielnego organizowania spotkań z osobami starszymi. Mowa tu np. o zaproszeniu na świąteczny obiad starszego sąsiada, który nie ma już rodziny, ani nikogo bliskiego.

– Na każde trzy osoby mieszkające w Radzyniu Podlaskim jedna jest powyżej 60 roku życia. To 30 procent naszej społeczności. Wiele z tych osób dawno wypuściło w świat dzieci, a po stracie małżonka niektórzy zostali całkiem sami. Dlatego też dla wszystkich osób samotnych, czasem ubogich i potrzebujących wsparcia organizujemy wigilijną kolację – wyjaśnia Anna Małoszewska ze stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto.

Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Osoby w wieku powyżej 60 lat chcące wziąć udział w spotkaniu powinny zadzwonić lub napisać SMS-a pod numer 606-618-341. Można też się kontaktować w sytuacjach, kiedy zna się osobę, która chciałaby uczestniczyć w Wigilii. Stowarzyszenie ma też możliwość zorganizowanie transportu na miejsce spotkania i z powrotem dla osób, które tego potrzebują.

11 komentarzy

 1. A wódka będzie?

 2. Obecnie każde miasto poza Warszawą, Krakowem, Wrocławiem, i Rzeszowem, staje się „miastem emerytów”

 3. Niewierna słuchaczka Radia Ma.... wieprzową twarz.

  Żebym miała siedzieć sama, jak przysłowiowy palec, przy suchej kromce chleba naszego powszedniego, to nie nie wyciągnę ręki po taką jałmużnę.
  I z tych weselszych rzeczy to byłoby na tyle.

 4. Lepij sylwestra zróbta

 5. To są tzw widzialne skutki tego że młode panie dają w szyję. Prezes jest wielki

 6. collin mc rae subaru impreza

  Będą pierogi kaczyńskiego? (z grzybem prezesa?)

Dodaj komentarz

Z kraju