Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Cisowianka buduje na własny koszt drogę. Mieszkańcy będą mieli lepszy dojazd, firma również

Ruszyła przebudowa drogi prowadzącej do terenów kolejowych w Drzewcach koło Nałęczowa. Inwestycję na własny koszt realizuje producent wody mineralnej.

Trwa przebudowa gminnej drogi w Drzewcach, która łączy się z drogą powiatową Piotrowice – Karmanowice z terenami położonymi przy szlaku kolejowym Lublin – Warszawa. Prace rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu a ich zakres obejmuje w pierwszej kolejności rozebranie istniejącej, pełnej dziur nawierzchni, a następnie wykonanie nowej jezdni z betonowej kostki brukowej. Jej szerokość wyniesie 6 m.

Projekt zakłada także budowę na całym odcinku chodnika, wykonanie indywidualnych zjazdów do posesji, a także przyłączy telekomunikacyjnych oraz oznakowania pionowego. Planowane jest również wykonanie oświetlenia ulicznego. Koszt prac wyniesie ok. 1,4 mln zł i w całości zostanie sfinansowany przez spółkę Nałęczów Zdrój, czyli producenta Cisowianki.

– Wystąpiliśmy do Burmistrza Nałęczowa z propozycją wykonania remontu tej drogi, biorąc na siebie całościowe koszty tej inwestycji. Podniesie ona komfort i bezpieczeństwo transportu dla mieszkańców. Będzie stanowić także duże ułatwienie komunikacyjne dla firm działających w regionie – wyjaśnia Sylwia Mikiel, rzecznik prasowy spółki Nałęczów Zdrój.

Jak wskazuje spółka, droga nie tylko ułatwi dojazd do kilkunastu zlokalizowanych przy niej działek, a także, co jest bardzo istotne, znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa na tym obszarze. Poprawi również komunikację lokalną wzdłuż trasy kolejowej. To jest akurat ważne dla samej Cisowianki, która właśnie w pobliżu szlaku kolejowego realizuje jedną ze swoich inwestycji. Ma tam powstać m.in. magazyn.

Już w ubiegłym roku spółka zadeklarowała, że do transportu swojej wody, oprócz samochodów chce coraz częściej wykorzystać także pociągi. Ma to być związane m.in. z lokalizacją zakładu blisko torów, nie bez znaczenia są też względy ekologiczne. Władze firmy wskazywały wówczas, że kolej gwarantuje wyższą pewność i terminowość, do tego dochodzi większe bezpieczeństwo związane choćby z wyeliminowaniem wypadków komunikacyjnych.

Pierwsze tego typu transporty zrealizowano w maju ub. roku, kiedy to dwa pociągi z 88 kontenerami wypełnione 2 milionami butelek wody wyruszyły do Poznania oraz Sosnowca. Zastąpiły one 44 ciężarówki z naczepami.

Przebudowana droga ma być gotowa pod koniec czerwca.

(fot. GSV)

15 komentarzy

  1. Cisowianka sama zepsuła szosę, ustawiając tam ciężarówki, w oczekiwaniu na załadunek. Dobrodzieje wielcy.

  2. nie kryty krytyk

    czyli będzie kolejny sukces partii rządzącej, oni się pod wszystko podepną, z sukcesem nawet jak ruski im kurek zakręcił to sukces pisu XD

Z kraju