Ciężko chory chłopiec porzucony przez mamę potrzebuje pomocy

Imuś urodził się z olbrzymim wodogłowiem, niewidzącymi oczkami, bez głosu, z padaczką i z niedowładem czterokończynowym. Lekarze nie dawali szans na przeżycie miesiąca, miał 1 cm mózgu. Od razu, po porodzie, miał wstawioną zastawkę oponowo otrzewnową do główki odprowadzającą wodę. Reanimacje, szpitale co miesiąc, powtarzające się ataki padaczki, a dziecko żyło i walczyło o życie.

Gdy chłopiec miał 2 latka jego mama nie wytrzymała i odeszła, po prostu znikła. Opiekę nad chłopcem przejęła jego babcia, która długo starała się o przyznanie jej praw rodzicielskich do wnuka. Sąd miał jednak wątpliwości co do tego czy w tym wieku babcia da radę zaopiekować się tak ciężko chorym wnukiem. Wszyscy przekonywali babcię, że dla Imcia będzie lepiej jeżeli trafi on do hospicjum. Ostatecznie sąd wyraził na to zgodę, a babcia codziennie powtarza, że dopóki starczy jej sił to nie wyobraża sobie oddać nikomu Imcia.

Niedługo Imuś skończy 7 lat, chłopiec rośnie i jest coraz cięższy, a babci jest coraz trudniej przemieszczać się z wnukiem po mieszkaniu. Jego dźwiganie nie pozostaję obojętne dla jej zdrowia. Olbrzymim ułatwieniem dla babci byłby podnośnik sufitowy, który umożliwiłby jej swobodne przemieszczanie Imcia po mieszkaniu. Dzięki niemu babcia mogła by również prowadzić z Imciem dodatkowe ćwiczenia rehabilitacyjne w mieszkaniu.

Niestety koszt takiego urządzenia to 32 tys. zł. Babcia nie może pozwolić sobie na tak duży wydatek ponieważ ledwo co udaje jej się opłacić wszelkie dodatkowe zajęcia, turnusy rehabilitacyjne czy prywatne wizyty lekarskie Imcia. Pani Ela to dzielna i wytrzymała kobieta, która po prostu potrzebuje naszej pomocy by móc jak najdłużej walczyć o zdrowie Imcia.

Imciowi można pomóc na dwa sposoby:

1) przekazując darowiznę na konto:
Fundacja Po Prostu Pomagam
numer konta 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636
z dopiskiem: Immanuel Sobczyk darowizna

2) poprzez stronę zbiórki PoProstuPomagam.pl/immanuel-sobczyk

(fot. nadesłane)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Przeciwnicy aborcji powinni ufundować mu leczenie . Ładnie się woła hasła na ulicy ale jak przyjdzie co do czego to znikają

  • Znam wiele wulgaryzmów ale żaden w pełni nie może ciebie śmieciu określić.

   • Dlaczego obrażasz innych? Wiele osób myśli podobnie a żyjąc podobno w wolnym kraju ma do tego prawo. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że jesteś jedną z tych osób, które powinny pomóc jako pierwsze.

  • Co to za głupoty bezduszne! Aborcja to najgorsza zbrodnia, dobrze, ze rodzina Immusia to normalnie ludzie, bo dzięki temu on żyje, zdrowieje i jest z pewnością szczęśliwym dzieckiem mając taką kochająca i wspaniałą Babcię oraz Mamę, która dała mu życie, a nie odebrała.

 2. jak widać po Babci są osoby, które zasługują na miano Człowieka!
  Najłatwiej jak hitle-r – wszyscy chorzy, brzydcy i innego koloru skóry won do g…?
  Skoro lewacy są tacy „tolerancyjni” to skąd naleganie na usuwanie ciąż z dziećmi chorymi?

 3. Ogromny szacunek dla tej kobiety. Całe szczęście, że trafił na tak kochając babcię gdy zabrakło mu mamy

 4. Dla babci życzę siły w codziennej walce, a pseudo matce wszystko co najgorsze

  • ................

   Ty się zastanów co życzysz matce tego dziecka- może nie wytrzymała psychicznie i dlatego odeszła. Lepiej gdyby dokonała zbrodni?

   • Właśnie, tym bardziej jeszcze, że przecież ona została zgwałcona- z tego, co czytałam w artykułach w internecie na ten temat. Mogła nie wytrzymać po prostu takiego obciążenia psychicznego, bo nie dość, że gwałt przeszła, to się okazało, ze jej dzieciątko urodzi się chore. Myślę, że nie wytrzymała psychicznie. Ale należy jej się szacunek tak samo jak Babci, bo dała synkowi życie, nie zabiła go- to się liczy! Życzę jej jak najlepiej i oby wróciła do synka i swojej Mamy 🙂

 5. Wspaniała babcia, dużo sił życzę.

 6. To jest prawdziwa Babcia, szacunek i brawa dla Pani babci

 7. Tutaj jest cała wzruszająca historia życia Immanuelka opisana plus piękne zdjęcia chłopca oraz jego Dziadków. To dziecko i jego życie to prawdziwy cud Boży

  https://www.kawalek-nieba.pl/immanuel-cud-od-boga/

 8. Immanuel ma również swoją stronę na facebooku, gdzie na bieżąco dodawane są jego zdjęcia i informacje o jego leczeniu i postępach, które robi. Serdecznie zachęcam do polubienia stronki Immusia 🙂

 9. Gnomie dlaczego zle życzysz matce ? musiała urodzić bo takie mamy prawo ,chociaż czuła ,że nie podoła . Ciekawe czy ty dałabyś radę zrezygnować ze wszystkiego i zająć się dzieckiem które nie rokuje a może ma inne dzieci i musi zarobić na chleb , sama też powietrzem nie będzie żyła . Obrońcy życia hipokryci….

 10. głosujcie na PIS ha ha

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online