Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł z busa saszetkę z pieniędzmi. Zrobił to pod kamerą monitoringu

Ryccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł z zaparkowanego busa saszetkę z pieniędzmi. Obywatel Gruzji wpadł w ręce policjantów dzięki zapisowi z kamery monitoringu, zainstalowanej w rejonie miejsca kradzieży.

Do kradzieży doszło na początku września tego roku na terenie Ryk. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznana osoba ukradła z busa saszetkę z pieniędzmi.

Sprawca wykorzystał fakt, że kierujący busem wszedł na kilka minut do sklepu zostawiając pojazd niezamknięty na klucz. To wystarczyło, aby z wnętrza pojazdu złodziej zabrał leżącą na przednim siedzeniu saszetkę z zawartością pieniędzy. Wewnątrz było ponad 3600 złotych.

Kryminalni dzięki zapisom z kamery monitoringu ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 28-letni obywatel Gruzji mieszkający w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W ubiegły piątek zostały mu przedstawione zarzuty, do których się przyznał. Za powyższy czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Ryki)

2 komentarze

  1. Matka Polka (nie mylić ze stadem boskich)

    Ukradł z busa saszetkę z pieniędzmi – katolik, katolikowi wilkiem ?!

  2. Ciekawe czy to jednorazowy wybryk którego bardzo żałuje czy to pierwszy raz kiedy dał się złapać i też tego żałuje?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo