Ciężarówka z niesprawnymi hamulcami staranowała skodę i autobus. Sześć osób w szpitalu

Groźny wypadek na trasie z Lublina do Łęcznej. Po zderzeniu trzech aut sześć osób trafiło do szpitali. Na miejscu pracują policjanci, występują duże utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 10:30 w Turce. Na drodze krajowej nr 82 Lublin – Łęczna zderzyły się trzy pojazdy: samochód ciężarowy, osobowy i autobus. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Lublina i Świdnika Dużego, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, wszystkie pojazdy jechały w kierunku Lublina. W pewnym momencie samochód ciężarowy wjechał w poruszającą się przed nim skodę. W wyniku uderzenia auto osobowe wypadło na przeciwległy pas jezdni, następnie ciężarówka uderzyła w znajdujący się przed nią autobus. Siła zderzenia była tak duża, że w autobusie połamanych zostało kilka foteli.

W wyniku zdarzenia sześć osób zostało przetransportowanych do szpitali: cztery osoby to pasażerowie autobusu, dwie podróżowały skodą. Jak wyjaśniał kierowca ciężarówki, nie mógł się zatrzymać, gdyż najprawdopodobniej doszło do awarii układu hamulcowego. Będzie to dokładnie sprawdzane przez policyjnych techników.

Na miejsce cały czas pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują duże utrudnienia w ruchu. Strażacy przepuszczają pojazdy wahadłowo.(fot. lublin112, nadesłane Kacper)
2017-11-07 12:17:56

Zobacz również

41 komentarzy

 1. odczytana predkosc na tacho 90 km/h nic dodac nic ujac

 2. jeśli awaria hamulców to tak. gdyby nastąpił nagły spadek ciśnienia powietrza w układzie hamulcowym to by zadziałał zawór bezpieczeństwa czyli hamulce by zadziałały hamując nagle i po zawodach ale jeśli awaria zaworu to nic ująć nic dodać tylko buuuuum

 3. Sprawdzić dziadtransowi resztę samochodów, zapewne wszystkie mają „awarie”

 4. jaka awaria w pneumatyku. jechał za szybko i/albo się zagapił

 5. Lubik widzę że u Ciebie odruchy doskonale wyrobione ,pewnie ćwiczone na wózku widłowym..

 6. Awarię to miał kierowca ,ale mózgu a nie hamulców …takie bajki o awari hamulców ,to może dzieciom opowiadać

 7. Codziennie jeżdżę tą trasą i widzę co wyprawiają kierujący takimi pojazdami z kruszywem lub innym ładunkiem. Ograniczenia prędkości nie dla nich – oprócz odcinków pomiarowych, podwójne ciągłe nie dla nich, zakazy wyprzedzania nie dla nich. Stała prędkość pojazdu to 90 km/h. A już natarczywie trzymają się zderzaka samochodu przed nimi dojeżdżając i wymuszając szybszą jazdę pomimo wielu ograniczeń do 70km/h. A szczytem jest jazda takiego sprzętu po kilka sztuk… za nic nie da się wyprzedzić bo jadą jeden za drugim na zderzakach. A skutki tego są widoczne. Jak Policja ma za mało mandatów to proponuję na cywilnych numerach z wideo …. statystyka miesięczna w jeden dzień MUROWANA. Polecam się

  • zebra ze światłami

   W Lublinie ul. Jana Pawła II też jest dobra dla poprawiania statystyk drogówki. Polecam uwadze.

 8. Poszeptańczyszczykiewiczowski

  Znam panienki, które systematycznie maja awarie hamulców…

 9. Mieszkam w Turce i się boję – że mogę być następnym poszkodowanym. Ciągle jakiś wypadek. To co widzę, to mało kto jedzie 50 km/h. Kierowcy zwalniają tylko przy fotoradarze co nie oznacza że wygodnie można przejść przez przejście dla pieszych. Odnośnie kierowców TIRów to jeżdżą jak na wyścigach samochodowych to po pierwsze. Po drugie po raz kolejny słyszę jak się tłumaczą że hamulce się zblokowały (nie tak dawno kolizja w miejscowości Niemce – skrzyżowanie koło Biedronki) – może powinno się zbadać wszystkie samochody ciężarowe- może wszystkie które jeżdżą maja uszkodzone hamulce? A co policja i gmina zrobiła/robi odnośnie bezpieczeństwa w miejscowości Turka? No chyba nic, skoro ciągle dochodzi do wypadków

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS