Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciężarówka najechała na busa drogowców. Dwie osoby w szpitalu

Dzisiaj po południu na drodze ekspresowej 12/17 na wysokości Świdnika doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Były spore utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło w środę około godziny 13:30 w miejscowości Krępiec w powiecie świdnickim. Zderzyły się tam dwa samochody, ciężarowy i dostawczy. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze świdnickiej drogówki, dostawczy peugeot firmy zajmującej się obsługą i utrzymaniem drogi stał na lewym pasie trasy. Pracownicy znajdowali się poza pojazdem wykonując prace przy jezdni. W pewnym momencie w tył pojazdu uderzył rozpędzony ciężarowy mercedes.

Siła uderzenia była tak duża, że dostawcze auto zostało odrzucone do przodu i potrąciło jednego z pracowników. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Potrącony mężczyzna jak i kierowca ciężarówki zostali przetransportowani do szpitala. Jak ustaliliśmy, obaj byli przytomni i ich życie nie jest zagrożone.

Na chwilę obecną nie są znane jeszcze przyczyny wypadku wyjaśniała nam asp. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. –Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności zdarzenia, wiadomo już, że samochodem ciężarowym kierował 31-latek. Mężczyzna był trzeźwy – dodała Szczepanowska. Przez blisko dwie godziny dwa pasy jezdni w kierunku Lublina były całkowicie nieprzejezdne. Ruch odbywał się pasem awaryjnym.

Ciężarówka najechała na busa drogowców. Dwie osoby w szpitalu
Ciężarówka najechała na busa drogowców. Dwie osoby w szpitalu

(fot. lublin112)
2014-10-01 17:27:54

16 komentarzy

  1. O czym wy piszecie?
    Są takie talenty, że gdyby nawet cały busik był źródłem światła i świecił jaśniej niż słońce w środku nocy, to pewnie by go nie tylko nie widzieli, ale jeszcze mieliby pretensje, że ich oślepił.
    🙂

  2. Droga ekspresowa więc ciężko wymagać żeby jechał 50 na godzinę ,pewnie sypał setką ktoś go z prawej przyblokował i trzeba było hamować na drogowcach .Inna sprawa że po to bozia w swej łaskawości oczy dała żeby widział co przed nim i wcześniej na to reagował ,jak krótkowidz to okularki i będzie gitara .Tak i mi się widzi że policja pobłogosławi i drogowców i kierowcę ciężarówki .

Z kraju