W ciągu trzech dni ujawnili w ciężarówkach osiem wyłączników tachografów

W ciągu trzech dni inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, w kontrolowanych ciężarówkach, ujawnili łącznie osiem wyłączników tachografów. Stosowanie tego typu urządzeń to bezpośrednie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tylko w ciągu dwóch dni (2 i 3 czerwca) inspektorzy ujawnili 5 przypadków prowadzenia pojazdów, które miały nielegalne wyłączniki tachografów.

W czterech przypadkach dotyczyło to przewoźników bułgarskich, a w jednym przypadku przewoźnika rosyjskiego. Co więcej pojazdy były już wcześniej kontrolowane na drogach Europy, jednak dotychczas służby kontrolne nie wykryły nieprawidłowości w tym zakresie.

Z kolei w miniony poniedziałek wpadło trzech kolejnych przewoźników – tym razem dwóch przewoźników z Macedonii i jeden z Bułgarii. Również posiadali oni w pojazdach wyłączniki tachografów. Stosowanie tego typu urządzeń to bezpośrednie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także ewidentny przejaw naruszenia zasad konkurencyjności w transporcie.

Przewoźnikom grożą kary pieniężne, ale także dodatkowe koszty przywrócenia instalacji tachografu do stanu zgodnego z prawem. Co więcej stwierdzenie podłączenia do tachografu niedozwolonego urządzenia to także jedno z najpoważniejszych naruszeń w transporcie drogowym skutkujące utratą przez przewoźnika tzw. dobrej reputacji, prowadzącej do cofnięcia licencji uprawniającej do wykonywania przewozów drogowych.

IMG_20180603_121244

IMG_20180602_160106

IMG_20180602_110756

2018-06-06 18:20:56
(fot. WITD)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. powinna być natychmiastowa utylizacja pojazdu na koszt biznesmana.

  • Zgadnij, kto wtedy woziłby w Polsce towary… 🙂

   • nie przesadzaj, byłyby normalne ceny za transport, troche drożej ale lepiej dla każdego. A tak kierowca zasuwa po 12 godzin

    • Znasz przysłowie o palcu i całej ręce?
     Przecież równie dobrze wiesz, że jak się da kogoś wykorzystać, to Polak-krętacz to zrobi.
     Dlaczego tak płaczą, że na zachodnich trasach będą musieli płacić stawki zachodnich przewoźników?
     Zachodnie stawki za fracht dobre, ale już zapłacić zachodnią pensję to beee?

 2. w niedzielę na ekspresówce i w stronę Hrebennego mijałam co rusz ciężarówki ciągniki siodłowe ..Czy oni mogą ot tak sobie jeździć np w święta? Czy ktoś nad tym panuje?

  • https://czaspracykierowcy24.pl/zakazyruchu
   Tu masz listę dni kiedy obowiązuje zakaz poruszania się ciężarówek w Polsce, także jak widzisz ktoś nad tym panuje. Dodatkowo, zakazy nie obowiązują przewozu towarów świeżych i łatwo psujących się, więc ciężarówki zobaczysz i w te dni, ale znacznie mniej

 3. też mi wynik obstawiam że co 2 tak jeździ..
  błąd każdy TIR jeździ na magnesie

  • Pozwól że cię pouczę . Nie każdy. W ciezarowkach nowszych takie jak te po 2011 roku nie da się juz stosować magnesu. i muszą być takie wylaczniki niektórzy je mają tak jak i magnesy ale nie ma drodze tylko na placu by odjechać spod rampy na parking bez tego ciężko by się pracowało smutne ale prawdziwe

 4. dada zajmij się lepiej garami to ci na zdrowie pójdzie .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności