690 680 960

Ciągnął psa przywiązanego do haka holowniczego, zwierzę nie przeżyło. Prokuratura umorzyła sprawę

63-latek nie odpowie za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy uznali, że w tej sprawie doszło do zbiegu okoliczności. Postępowanie zostało więc umorzone.

Prokuratura zakończyła czynności w głośnej sprawie 63-latka z gminy Chełm, który w dniu 30 kwietnia został zatrzymany, kiedy ciągnął za samochodem przywiązanego do haka holowniczego psa. Zdarzenie miało miejsce w Chełmie. Przerażeni świadkowie zajechali mężczyźnie drogę i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Jak wówczas ustalili policjanci, mężczyzna ciągnął zwierzę przez kilka kilometrów. Pies nie przeżył tego zdarzenia. Kierowca peugeota odmówił składania wyjaśnień, przedstawiono mu zarzut znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Następnie sprawa trafiła do prokuratury.

Śledczy uznali jednak, że w tym przypadku nie można mówić o dokonaniu przestępstwa dotyczącego znęcania się nad zwierzęciem, gdyż mężczyzna był nieświadomy całej sytuacji. W trakcie śledztwa ustalono bowiem, że znajdujący się na smyczy pies został na chwilę zaczepiony do haka pojazdu przez małżonkę mężczyzny.

Kiedy ta zajęła się pracami przy domu, kierowca wsiadł do auta i ruszył w drogę do Chełma. Mężczyzna zapewniał, że nie wiedział iż ciągnie za sobą psa. Uświadomili go o tym dopiero inni kierowcy. Również kobieta nie miała wiedzy, iż jej mąż zamierza wyjeżdżać samochodem. Ostatecznie sprawa została umorzona.

(fot. Policja)

24 komentarze

 1. Ja bym dziada chętnie tak przeciągnęła za samochodem.

 2. Schroniskom i fundacjom ani grosza.

 3. Wypadek i tyle to tylko pies w innym kraju był by zjedzony .

 4. Kompromitacja sędziego. Niech się potem nie dziwią, że mają małe poparcie społeczne jak takie wyroki wydają. Ludzie widzą tą niesprawiedliwość i olewają ich protesty.

  • Przecież do sądu to nie trafiło. Szczucie tym razem nie wyszło. To prokuratura twego ziobry zakończyła śledztwo i uznała, że sprawca jest czysty jak łza.

 5. I tak przez durną babę pies życie stracił w okrutny sposób. No ja bym jej nie darował.

 6. Szkoda że wnuczka nie przyczepiła a dzid nie patrzy w lusterka tylko wali na pałę do przodu. Śmieszny ten wymiar sprawiedliwości. Jak głodny bułkę ze sklepu ukradnie to będą go szarpać i skazywać a jak je…. PISowskie złodzieje trwonią miliony to nawet się o tym nie mówi. Przynajmniej mogli dziadowi prawo jazdy skasować bo jak psa nie widział to i człowieka na pasach nie zobaczy.

 7. Akurat na podwórku nie było niczego innego do przywiązania psa – ani budy ani poręczy przy schodach.

 8. Czy nieświadomość prawa zwalnia z przestrzegania go?

 9. Dobra miał papugę nic dodać nic ująć

 10. Jak by mu ktoś z tyłu do haka holowniczego rozrzutnik z gnojem przyczepił,to też by do Chełma zaciągnął.to bardzo dziwne, że nic nie widział w lusterkach,ani nie słyszał,taki kierowca to jakby złapał cztery gumy ,to i na samych felgach iskrzących,by do Chełma dojechał

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt