690 680 960

Kolejne policyjne kontrole z drona. Niespełna dwie godziny lotu, dziesięć ujawnionych wykroczeń (wideo)

Policjanci za pomocą drona prowadzili kontrole nad drogami wojewódzkimi nr 815 i 819. Były to pierwsze tego typu działania na drogach powiatu parczewskiego. Nie obyło się bez mandatów.

W czwartek nad drogami wojewódzkimi nr 815 i 819, znajdującymi się na terenie powiatu parczewskiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z mundurowymi parczewskiej drogówki przy wykorzystaniu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierowców.

Były to pierwsze tego typu działania na drogach tego powiatu. Informacje o nieodpowiedzialnych kierowcach i ich poczynaniach, przekazywano na bieżąco funkcjonariuszom parczewskiej drogówki, którzy kilkaset metrów dalej zatrzymywali wskazywane pojazdy.

W ciągu niespełna dwóch godzin mundurowi ujawnili 10 wykroczeń drogowych. W większości polegały na wyprzedzaniu w miejscach niedozwolonych, wyprzedzaniu pojazdów na linii podwójnej ciągłej, czy na skrzyżowaniach. Kierowcy, którzy złamali przepisy zostali zatrzymani do kontroli drogowej i ukarani mandatami karnymi oraz punktami.

Kolejne policyjne kontrole z drona. Niespełna dwie godziny lotu, dziesięć ujawnionych wykroczeń (wideo)

(fot. wideo Policja Parczew)

8 komentarzy

 1. Poprawnie. Tylko mandaty za małe.

 2. Za wcześnie zaczął.

 3. Eeeeetam 5 m. za wcześnie i już mandat bo ktoś sobie tak umyślił pomalować jezdnię .Mandaty powinni otrzymać ci ,którzy świadomie tworzą” wędrujący „korek i jadą kilometrami w niedozwolonej kolumnie

  • W tym przypadku co jest na filmie to mandat powinien dostać ten kto zaprojektował takie malowanie jezdni. Człowiek po minięciu skrzyżowania wcześniej zaczął wyprzedzać żeby wcześniej zakończyć manewr dzięki czemu przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa i za to został ukarany.

 4. No z kogo będą dojić jak nie z kierowców.

 5. Trochę niefart tego kierowcy. Fakt, że podwójna ciągła, ale zaczął już za skrzyżowaniem. Kiedyś więcej było linii ciągłych z przerywaną, która pozwalała na przekraczanie z jednej strony. Teraz jakoś tego mniej.

 6. Kierowcy słabo ogarnięci wspierają budżet. Super. Więcej takich akcji.

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas