Chwilowy spokój w pogodzie. Wkrótce deszcz i silny wiatr

Przez najbliższe kilkadziesiąt godzin możemy się spodziewać spokoju w pogodzie. Jednak wkrótce czeka nas deszcz i silny wiatr.

W poniedziałek w wielu miejscach środkowej, wschodniej i centralnej części Polski było dość słonecznie, choć chwilami jeszcze wietrznie. Na południowym zachodzie znajduje się obecnie strefa opadów mieszanych, związana z niewielkim frontem atmosferycznym, która ubiegłej nocy weszła znad Niemiec. Niebawem opuści nasz kraj.

Temperatura obecnie wynosi od 0-1°C na wschodzie Polski do ok. 4°C na Wybrzeżu. Zimne powietrze arktyczne spływa znad Finlandii i zachodniej Rosji do Polski po wschodniej stronie powstającego wyżu i w ciągu najbliższych 2-3 dni zaznaczy się głównie we wschodnie połowie kraju. Natomiast już jutro do zachodu kraju nieznacznie zbliży się cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego. Będzie to związane z wędrówką wyżu na wschód, który zapewni dość słoneczną pogodę, zwłaszcza na wschodzie i w centrum

W związku z rozpogodzeniami trzeba jednak przygotować się na silne spadki temperatury minimalnej. Noc z poniedziałku na wtorek będzie mroźna, zwłaszcza na wschodzie kraju. Duży mróz chwyci dopiero w nocy z wtorku na środę, gdy w Polsce południowo-wschodniej termometry wskażą minimalnie poniżej -10°C,

W nocy z wtorku na środę termometry wskażą tam minimalnie od -1°C do -3°C. Środa na wschodzie Polski będzie jeszcze stosunkowo zimna, z temperaturą maksymalną w ciągu dnia wynoszącą ok. -4°C.

W środę i czwartek nad region napłynie ciepła masa powietrza, która przyniesie ze sobą kolejną porcję chmur i opady deszczu oraz silny wiatr.

2015-01-05 18:00:01
(fot. lublin112.pl, oprac. dzięki współpracy z serwisem lowcyburz.pl)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS