Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chevrolet pełen papierosów: Deklarował że nic nie przewozi

Celnicy podczas kontroli osobowego chevroleta odkryli, że każda wolna przestrzeń w aucie wypełniona jest papierosami.

Funkcjonariusze Służby Celnej z polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Dorohusku, postanowili poddać szczegółowej kontroli osobowego chevroleta, którym do Polski usiłował wjechać 31-letni obywatel Ukrainy. Męzczyzna ustawił się na tzw. zielonym pasie, czyli zadeklarował iż nie posiada nic do oclenia.

Po skierowaniu pojazdu do kontroli szczegółowej, celnicy odkryli, że pojazd został fachowo przystosowany do przemytu. Każda wolna przestrzeń konstrukcyjna była wypełniona papierosami bez polskich znaków akcyzy. W licznych skrytkach schowane było łącznie blisko 3 tysiące paczek papierosów różnych marek. Ukryte one były m.in. w panelu, ściankach bocznych, nadkolach a nawet w kole zapasowym.

Kierujący chevroletem 31-letni obywatel Ukrainy oświadczył, że znajdujące się w samochodzie papierosy należą do niego. Łączną wartość kontrabandy oszacowano na ok. 32,5 tysiąca złotych. Funkcjonariusze postawili mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Jako dowód w sprawie zajęty został samochód, w którym ukryto kontrabandę.

(fot. Izba Celna)
2013-09-23 09:45:00

Komentarze wyłączone

Z kraju