Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chełm ponownie rozbił bank, Lublin znów nie dostał ani grosza. Podzielono pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Rozdysponowanych zostało 165 mln zł w ramach kolejnego naboru w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponownie Lublin, czy też Biała Podlaska nie otrzymały ani grosza. Z kolei największe środki po raz kolejny trafiły do Chełma.

35 komentarzy

 1. Plują jadem , obrażają a potem oczekują pieniędzy kmioty lewackie …..już zapomnieliście jak rządziliscie ????? Wtedy to wy dawaliście swoim ….teraz się wyrównuje ….

 2. Drugą Gdynię, Stalową Wolę albo Nową Hutę z Chełma robią. Takie oczko w głowie PiS. Już teraz w Chełmie mówią, że w ciągu najbliższych 20 lat Chełm ma się stać 100 tysięcznym miastem, a docelowo Chełm ma mieć taką pozycję wobec Lublina jak Toruń wobec Bydgoszczy czy Zielona Góra/Gorzów Wlkp. Także władza samorządowa i wojewódzka ma być podzielona między te 2 miasta. Kierunek lekarski drodzy państwo ma wkrótce w Chełmie ruszyć. Można co nieco poczytać na ten temat w sieci. Ps. Od Lublina mogą być bardziej upokorzony Zamość i Biała Podlaska. Bądź co bądź byle miasta wojewódzkie, podobne wielkością jak Chełm. Zamość to nawet bardziej bo też mają prezydenta z PiSu, a są traktowani jak najgorsza wiocha. 320 tys. wojewódzki Lublin, z urzędami, uniwersytetami i szkołami wyższymi sobie bez wsparcia poradzi, ale środki jakie idą do Chełma stanowią znaczną przewagę konkurencyjną w stosunku do pieniędzy jakie idą do tych dwóch miast. Tymbardziej, że to już któryś raz. Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka…

  • Tylko wczesniej Chełm nic nie dostawal przez ostatnie 20 lat nic więc się nalezy jak psu buda. Zamość dostawal Lublin tez a Chelm byl pomijany więc musi się wyrównać. Chełm nawet obwodnicy nie ma o czymś to swiadczy

 3. Jeszcze troszkę i wszystko się odwróci.

 4. Żuk płacze, że na dworzec metropolitalny nie dostał ani złotówki… z unii dostał dotacje 173 miliony i jeszcze mu mało… zły PiS, daje mniejszym miastom, hurdurdur, na żużel nie ma piniendzy.

 5. a za stalina już niemal odebrali Chełm i mieli zagrabić do Ukrainy -tzw drugie przesiedlenie

 6. Prosty komentarz, w Lublinie więcej osób głosowało na kod – PO, czyli powiedzieli, ze nie chcą pomocy finansowej dla PO-wskiego samorządu od Państwa Polskiego. Na logikę, kodziarze i tak by te pieniądze zmarnowali

 7. no dziwne serio, zagłębie PISUARÓW dostało najwiecej, Lublin gdzie prezydent jest spoza jedynej słusznej partii, niestety nie dostało nic, przypadek pewnie po prostu inni mieli lepsze plany XD typowo PISOWSKA polityka, naszym wszystko kto nie z nami temu kula w łep. norma, i pamiętajcie tamci kradli więcej XD.
  całemu PO-PISowi, gratuluje rozpier….ania polski przez ostatnie 30 lat. jedni i drudzy nadają się najwyżej do czyszczenia kibli w miejskim szalecie.