690 680 960

Chcieli ukraść katalizator, nie zdążyli

Chełmscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za usiłowanie kradzieży katalizatora z zaparkowanego pojazdu. Mundurowi zatrzymali sprawców na gorącym uczynku.

W minioną środę przed południem w miejscowości Zalesie Krasieńskie w powiecie chełmskim policjanci z komisariatu w Rejowcu Fabrycznym zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się przy zaparkowanym samochodzie.

Gdy tylko zobaczyli radiowóz zaczęli uciekać. Po chwili zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 17 i 26 lat. Z ustaleń śledczych wynika, że chcieli oni wyciąć katalizator z stojącego tam samochodu marki Volkswagen Polo.

Samochód podniesiony był już na lewarku, zaś nieopodal znajdowała się szlifierka kątowa. Mundurowi znaleźli przy zatrzymanych oraz w samochodzie, który użytkowali, niewielkie ilości marihuany i amfetaminy.

Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę 600 złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Usiłowanie kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5, a posiadanie narkotyków do lat 3.

(fot. Policja Chełm)

13 komentarzy

 1. wrzucić chwastów do dołu zasypać wapnem, przysypać ziemią i po robocie

 2. „Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę 600 złotych.” dobra kasa jak za umieszczenie samochodu na podnośniku.

  • jak zaczęli ciąć, albo powyginali karoserię/próg podnośnikiem to 600 się uzbiera w autoryzowanym serwisie.

 3. A może przestańcie o tym pisać bo Sebixy googlują co to katalizator i kradzieże się nasilają. Autor posta ma samochód?

 4. Co to taki wysyp kradzieży? Takie drogie teraz katy są?

 5. normalny człowiek jak chce oddać elektrośmieci czy inne odpady to musi najpierw wyprodukować tonę papierów dla urzędników w postaci BDO !!!

  a od byle menela je****go złodzieja przyjmą każdą ilość o każdej porze nie pytając o nic !!

  po…ny kraj.

 6. Masakra! Też miałem próbę kradzieży, ale pies ich wypłoszył. Szukałem długo jak się zabezpieczyć przed tego typu incydentem. Wiem, że nie ma idealnych rozwiązań, ale zaufałem firmie zabezpiecz-auto.pl i muszę przyznać, że chłopaki robią robotę.
  A tym wszystkim złodziejom, to ręce przy szyi ucinać! Pozdrawiam

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas