Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała, żeby „inżynier pracujący na platformie wiertniczej” miał urlop. Przelała mu ponad 30 tys. złotych

Mieszkanka Lublina straciła ponad 30 tys. złotych. Kobieta przelała pieniądze osobie poznanej przez Internet. 63-latka miała nadzieję, że „inżynier pracujący na platformie wiertniczej” będzie miał dzięki niej urlop.

Do lubelskich policjantów zgłosiła się 63-latka, która padła ofiarą internetowego oszusta. Kobieta przekazała, że za pośrednictwem Internetu poznała mężczyznę podającego się za inżyniera pracującego na platformie wiertniczej.

Rozmowy odbywały się na jednym z komunikatorów. Sprawca stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety, obiecując wspólne życie, po zakończeniu projektu na morzu. Po pewnym czasie zaczął mówić, że chciałby przyjechać na urlop do Polski. Jednak z uwagi na kontrakt, musiałby zapłacić swojemu pracodawcy za czas nieobecności.

Rozmówca poprosił 63-latkę o pożyczkę. Kobieta niestety uwierzyła w zmyśloną historię, przelała łącznie na konto mężczyzny ponad 30 tysięcy złotych. Zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, dopiero gdy przyszedł oczekiwany termin przyjazdu, a mężczyzna się nie pojawił.

Lubelscy policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

31 komentarzy

  1. Ale musialo się dziać przed przyjazdem, remont domu, depilacja ;), frezjer, wyjazd na lotnisko 🙂

  2. to chyba skutki kowidu – POwszechne otępienie

  3. Ciekawe czy dla uwiarygodnienia historii, wysłał jej zdjęcie swojego wiertła?

  4. I jakie tu oszustwo? Inżynier poprostu zmienił plany… pewnie zdecydował że urlop spędzi sam. Nie ma co panikować 🙂 Inżynier skończy projekt na morzu i przyleci ubrany już w garnitur gotowy do ślubu.

  5. hahahah Pana nie bylo stac na wakacje???? zalosne sa te historie , i cagle to samo nic sie ludzie nie ucza nic

  6. To już jest nudne