Chciała skręcić na podwójnej ciągłej. Zderzenie dwóch citroenów na ul. Nadbystrzyckiej

Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, to nikt w nim nie ucierpiał. Na szczęście na chodniku nie było też pieszych.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 21:50 na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Glinianą zderzyły się dwa samochody, oba to citroeny. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca citroenem berlingo jechała od strony centrum. Za przejściem dla pieszych podjęła manewr skrętu w lewo. Zrobiła to jednak na podwójnej linii ciągłej, wymuszając jednocześnie pierwszeństwo przejazdu na jadącym od strony ul. Zana pojeździe.

W wyniku zderzenia, oba auta wypadły z ulicy na pobliski chodnik. Na szczęście nie było tam pieszych. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112)
2018-01-05 23:14:11

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Za takie coś policjanci powinni bezwzględnie zatrzymać kierującej prawo jazdy i skierować na egzamin kontrolny oraz badania ;lekarskie. Kierująca albo nie zna przepisów albo ma deficyty natury umysłowej, zawracając w taki sposób.

 2. Tam codziennie, niemal co chwilę ktoś skręca w lewo (chata, melanż, inne sklepy), mimo oznakowania (poziomego i pionowego) zabraniającego takich manewrów. Tu widać dlaczego jest to zabronione. Aż prosi się by na pobliskim budynku ustawić kamerkę i wyłapywać tych miszczów kierownicy. Naprawdę nie każdy musi mieć prawo jazdy, a takie zachowanie świetnie pokazuje kto nie powinien siadać za fajerą.

  • Przecież na street view nie pokazuje znaków zakazujących skręcania w lewo w Glinianą.

   • „kierująca citroenem berlingo jechała od strony centrum” – z Narutowicza w Nadbystrzycką. Tam na 150-200m za skrzyżowaniem z Muzyczną i Głęboką masz dwa znaki pionowe B-21 i linię podwójną ciągłą P-4 (jechałem dziś kilkukrotnie – widziałem). Jadąc w drugą stronę jest wydzielony lewoskręt w Glinianą z Nadbystrzyckiej, ale ta Paniusia jechała odwrotnie.

 3. Tylko żeby tacy miszcze to zrozumieli/ły to marne szanse, ale podwójna ciągła to jedno a wymuszenie pirwszeńsatwa do drugie. Jeden manewr i dwa błędy to naprawdę miszczostwo, TRAGEDIA, konieczne gruntowne szkolenie i sprawdzenie czy toto rozumie cokolwiek. Prawko do poprawki

 4. hehe i ZNOWU kierujacA!!!!

 5. malarz znaków na jezdni

  Znajdżcie mi kierującą ,która potrafi powiedzieć jakie znaki „poziome” widziała przed chwilą na drodze po której jechała …kto by tam zwracał uwagę na jakieś znaki ..podwójna ciagła.? część wyłączona z ruchu ? toż to jakaś abstrakcja ,po co to komu ……jest droga to sie jedzie …a potem ” bo ja nie widziałam ” .

  • Jest kilka dobrze jezdzacych kobiet. Takie jak my … niestety ale toniemy w morzu niedorajd samochodowych ktore suedza za kierownica bo „trzeba prawo jazdy miec”. Nie bronie kobiet, zal ze az tak duza grupa jest odpowiedzialna za zla opinie i jednoczesnie tak glupia ze tego nie zauwaza.

  • Też uważam, że większość kobiet nie ma pojęcia o motoryzacji, o jeżdżeniu. Może to kwestia zainteresowań :chłopcy samochody, dziewczyny lalki, ale znajdźcie kobietę mająca auto, która na pytanie na jakim oleju jeździ, kiedy wymieniała, odpowie inaczej niż np.; mąż tym się zajmuje. Ja znam takie, które mając auto parę lat nie wiedziały jak otworzyć przednia maskę.ich samochody nie interesują, nie lubią, maja tylko przewieźć cztery litery między sklepami. Facet czerpie z tego przyjemność, interesuje go stan techniczny i zasada działania.

 6. myślałem że juz wszystko widzialem, ale zeby zawracać w tamtym miejscu to trzeba nie mieć mózgu, kto jej dał prawo jazdy, mogę się założyć że kupiła uprawnienia do kierowania

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)