Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała pomóc siostrze, straciła niemal 32 tys. złotych. Niech ta historia będzie przestrogą

21-latka z gminy Narol straciła niemal 32 tys. złotych po tym, jak chciała pomóc siostrze w sprzedaży ubranek dziecięcych przez Internet. W celu rzekomego potwierdzenia transakcji podała jej dane do swojej karty bankomatowej, które siostra wpisała w przesłany przez oszustów link do odbioru płatności. W wyniku przejęcia tych danych oraz udostępnienia oszustom kodów autoryzacyjnych, przestępca wypłacił oszczędności z konta 21-latki i zaciągnął pożyczkę na jej dane.

Do policjantów z Tomaszowa Lubelskiego zgłosiła się 21-latka z gminy Narol. Kobieta padła ofiarą oszustwa w sieci, w wyniku którego traciła niemal 32 tys. złotych.

Wszystko zaczęło się od tego, że osoba rzekomo zainteresowana zakupem, nawiązała kontakt z siostrą zgłaszającej, która za pośrednictwem OLX sprzedawała ubranka dziecięce. Sugerowała, że za ubranka już zapłaciła i żeby odebrać pieniądze wystarczy kliknąć w przesłany link.

Siostra zgłaszającej po wejściu link, skontaktowała się z nią, ponieważ aby potwierdzić transakcję, potrzebowała numer karty bankomatowej gdzie miały zostać przelane pieniądze. 21-latka chcąc pomóc siostrze, podała swój numer karty, datę jej ważności oraz trzycyfrowy kod zabezpieczający kartę.

Po tym do 21-latki zadzwonił oszust i sugerował, że w związku z limitami na określone przesyłki, należy wykonać przelewy „próbne”. W ten sposób wyłudził od kobiety trzy kody autoryzacyjne, dzięki którym wypłacił pieniądze z konta kobiety oraz zaciągnął na jej dane pożyczkę ekspresową. Straty jakie powstały na koncie kobiety to łącznie prawie 32 tys. złotych.

Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. ortografia
  zaciągnąŁ – w czasie przeszłym on
  zaciągną – w czasie przyszłym oni

  • Co się dziwisz jak w dzisiejszych czasach od myślenia są komputery, które podkreślają błędy ale już sensu zdania nie rozpoznają. Tak samo jak w fejsbukowym świecie wystarczy klikać bez myślenia przyczynowo skutkowym, czy to będzie strona banku lub podobna strona bez certyfikatu to jaka tam różnica.

  • nie czepiaj się

   Nieważna ortografia, ważne żeby szybko opublikować.

 2. Mogłoby się wydawać, że dorosła osoba nie może być aż tak naiwna… No cóż… Za błędy się płaci. W tym przypadku bardzo słono.

 3. Kredyty przez internet powinny być zakazane! Bank na takich operacjach zarabia krocie.

 4. Pazerność robi swoje

Wiadomości z info112