Chciała pomóc siostrze, straciła niemal 32 tys. złotych. Niech ta historia będzie przestrogą
13:38 20-02-2023 | Autor: redakcja
Do policjantów z Tomaszowa Lubelskiego zgłosiła się 21-latka z gminy Narol. Kobieta padła ofiarą oszustwa w sieci, w wyniku którego traciła niemal 32 tys. złotych.
Wszystko zaczęło się od tego, że osoba rzekomo zainteresowana zakupem, nawiązała kontakt z siostrą zgłaszającej, która za pośrednictwem OLX sprzedawała ubranka dziecięce. Sugerowała, że za ubranka już zapłaciła i żeby odebrać pieniądze wystarczy kliknąć w przesłany link.
Siostra zgłaszającej po wejściu link, skontaktowała się z nią, ponieważ aby potwierdzić transakcję, potrzebowała numer karty bankomatowej gdzie miały zostać przelane pieniądze. 21-latka chcąc pomóc siostrze, podała swój numer karty, datę jej ważności oraz trzycyfrowy kod zabezpieczający kartę.
Po tym do 21-latki zadzwonił oszust i sugerował, że w związku z limitami na określone przesyłki, należy wykonać przelewy „próbne”. W ten sposób wyłudził od kobiety trzy kody autoryzacyjne, dzięki którym wypłacił pieniądze z konta kobiety oraz zaciągnął na jej dane pożyczkę ekspresową. Straty jakie powstały na koncie kobiety to łącznie prawie 32 tys. złotych.
Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!
(fot. pixabay.com)
ortografia
zaciągnąŁ – w czasie przeszłym on
zaciągną – w czasie przyszłym oni
Co się dziwisz jak w dzisiejszych czasach od myślenia są komputery, które podkreślają błędy ale już sensu zdania nie rozpoznają. Tak samo jak w fejsbukowym świecie wystarczy klikać bez myślenia przyczynowo skutkowym, czy to będzie strona banku lub podobna strona bez certyfikatu to jaka tam różnica.
Nieważna ortografia, ważne żeby szybko opublikować.
Literówka, każdemu może się przytrafić ;).
Zgadzam się, ale błąd nadal wisi xd
Mogłoby się wydawać, że dorosła osoba nie może być aż tak naiwna… No cóż… Za błędy się płaci. W tym przypadku bardzo słono.
Kredyty przez internet powinny być zakazane! Bank na takich operacjach zarabia krocie.
Pazerność robi swoje