Chciał wybudować rodzinie dom, zginął w wypadku. Okoliczni mieszkańcy postanowili dokończyć plany 26-latka (zdjęcia)

Głównym celem 26-latka było zbudowanie bezpiecznego i wymarzonego domu dla swojej rodziny. Po jego śmierci plany mężczyzny postanowili zrealizować sąsiedzi. Wszystko po to, aby jego żona i dzieci mogły w końcu zamieszkać w normalnych warunkach.

Mieszkańcy kilku miejscowości z powiatu biłgorajskiego podjęli się niezwykłego zadania. Postanowili bowiem zrealizować plany 26-latka ze Smólska Dużego, który pod koniec ub. roku stracił życie w tragicznym w skutkach wypadku. Jego głównym celem było zbudowanie bezpiecznego i wymarzonego domu dla swojej rodziny. Niestety stracił życie pozostawiając żonę Monikę i dwóch synów: 6-letniego Miłosza i 5-miesięcznego Szymona.

Sąsiedzi postanowili zrobić wszystko, aby pomóc kobiecie. Wszystko dlatego, że mieszka ona z dziećmi w fatalnych warunkach. Jak nam wyjaśniano, początkowo pojawił się pomysł, jednak szybko do inicjatywy zaczęli się przyłączać kolejne osoby. W akcję włączyli się również m.in. lokalni przedsiębiorcy, ksiądz, sołtys miejscowości czy też strażacy. Pomaga też wójt gminy, dzięki czemu szybko i bez zbędnych problemów udało się załatwić wszystkie formalności. Obecnie trwa oczekiwanie na wydanie pozwolenia na budowę.

W międzyczasie prowadzone są przygotowania. Zorganizowano zbiórki pieniędzy, w weekend strażacy z jednostki OSP Smólsko Duże podjęli się rozbiórki starego domu oraz uprzątnięcia działki, na której ma powstać nowy budynek. Gromadzone są też materiały budowlane. Odzew był niesamowity. Jedna z firm zadeklarowała, że wykona fundamenty oraz podmurówkę, kolejne zrobią konstrukcję dachu i ocieplenie, zaś jeszcze jedna niezbędne prace stolarskie. Kolejni przedsiębiorcy przekazali okna, drzwi, czy też płyty gipsowe do wykończenia domu.

– Pomimo tego wciąż są jeszcze potrzeby. Chodzi głównie o blachę na dach, jak też materiały hydrauliczne do wykonania instalacji. Nie mamy też nic do zrobienia instalacji elektrycznej. Do tego potrzebne też będą osoby, które to wykonają – tłumaczą strażacy ze Smólska Dużego.

Obecnie dla organizatorów akcji jest to największy problem, gdyż bez tego nie da się ukończyć budowy. Tymczasem zgłaszają się już nawet osoby, które deklarują pomoc w wyposażeniu domu. Znany w całym kraju producent mebli zapewnił swoje produkty do poszczególnych pomieszczeń, a kolejna z firm drzwi. Dlatego też każdy, kto może pomóc mieszkańcom w tej szczególnej akcji, mogą się kontaktować z koordynatorem budowy Jerzym Rymarzem pod nr tel.603 602 042.

(fot. OSP Smólsko Duże/nadesłane)

Zobacz również

15 komentarzy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku