690 680 960

Zezwoliła oszustom na zdalny dostęp do komputera. Mieszkanka powiatu lubelskiego straciła blisko 200 tys. złotych

Mieszkanka powiatu lubelskiego skuszona inwestowaniem w kryptowaluty straciła niemal 200 tys. złotych. Kradzież pieniędzy odbyła się na jej oczach.

W miniony piątek lubelscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie na szkodę 55-latki z powiatu lubelskiego. Kobieta przekazała mundurowym, że chciała zarobić na inwestowaniu w kryptowaluty. W sieci znalazła ofertę rzekomego brokera, który miał jej w tym pomóc.

Po wypełnieniu stosownego formularza z kobietą skontaktował się mężczyzna i zaproponował, że może zająć się prowadzeniem inwestycji i zarabianiem pieniędzy dla 55-latki. Co więcej, „konsultant” polecił jej zainstalowanie na komputerze programu do zdalnej obsługi.

Po wszystkim kobieta przekazała „doradcy” numer zdalnego połączenia z aplikacją, a następnie zalogowała się na swoje konto bankowe. To pozwoliło wykonać sprawcy cztery transakcje na zagraniczne rachunki bankowe w łącznej kwocie blisko 200 tysięcy złotych.

Wszystko działo się na oczach i za zgodą pokrzywdzonej, która wierzyła, że jest to element inwestycji. Policjanci pracują nad sprawą i ponownie ostrzegają przed instalowaniem na komputerach lub telefonach aplikacji do zdalnego sterowania urządzeniami.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

  1. Mialem w rodzinie identyczną sytuację, trzeba urwać kontakt z tymi co dzwonią, a dzwonią codziennie po 20 razy z różnych numerów.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej