Chciał się popisać przed kolegami, uszkodził skrzynkę elektryczną

Parczewscy policjanci ustalili sprawcę zniszczenia skrzynki elektrycznej w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Parczewie. Po zatrzymaniu 24-latek tłumaczył, że chciał się popisać przed kolegami.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie otrzymali zgłoszenie od dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy dotyczące aktu wandalizmu, który miał miejsce na początku sierpnia. Nieznany sprawca uszkodził skrzynkę elektryczną przy drzwiach wejściowych do placówki. Sprawiło to, że nastąpiło odcięcie zasilania, a wandal swoim zachowaniem naraził urząd na utratę danych w serwerach oraz przerwanie ciągłości ich pracy. Oszacowane straty to kwota około tysiąca złotych.

Mundurowi zabezpieczyli monitoring i ustalili, że za aktem wandalizmu stoi 24-leti mieszkaniec gminy Siemień. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Swoje zachowanie tłumaczył dobrym humorem po spożytym alkoholu. Ponadto oświadczył, że chciał się popisać przed kolegami, a z nudów padł pomysł żeby „zainteresować się skrzynką elektryczną” przy wejściu do urzędu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionego czynu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduję kare do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Parczew)

Zobacz również

19 komentarzy

  1. Zbani powinien ją zdjąć to by się popisał lokalny sebix.

  2. Teraz będzie mógł popisywać się przed kolegami z pod celki

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!