Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał się popisać przed kolegami, uszkodził skrzynkę elektryczną

Parczewscy policjanci ustalili sprawcę zniszczenia skrzynki elektrycznej w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Parczewie. Po zatrzymaniu 24-latek tłumaczył, że chciał się popisać przed kolegami.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie otrzymali zgłoszenie od dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy dotyczące aktu wandalizmu, który miał miejsce na początku sierpnia. Nieznany sprawca uszkodził skrzynkę elektryczną przy drzwiach wejściowych do placówki. Sprawiło to, że nastąpiło odcięcie zasilania, a wandal swoim zachowaniem naraził urząd na utratę danych w serwerach oraz przerwanie ciągłości ich pracy. Oszacowane straty to kwota około tysiąca złotych.

Mundurowi zabezpieczyli monitoring i ustalili, że za aktem wandalizmu stoi 24-leti mieszkaniec gminy Siemień. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Swoje zachowanie tłumaczył dobrym humorem po spożytym alkoholu. Ponadto oświadczył, że chciał się popisać przed kolegami, a z nudów padł pomysł żeby „zainteresować się skrzynką elektryczną” przy wejściu do urzędu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionego czynu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduję kare do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Parczew)

19 komentarzy

  1. Zbani powinien ją zdjąć to by się popisał lokalny sebix.

  2. Teraz będzie mógł popisywać się przed kolegami z pod celki

Z kraju

Polityka i społeczeństwo