Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał kupić drona, wpłacił pieniądze. Kontakt ze sprzedającym urwał się

Mieszkaniec gminy Parczew padł ofiarą oszustwa w trakcie zakupu drona przez Internet. Mężczyzna wpłacił pieniądze, ale nie otrzymał statku latającego. Sprawą zajmują się policjanci.

Do policjantów z Parczewa zgłosił się 47-latek z gminy Parczew z informacją, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna na jednym z portali ogłoszeniowych w sieci znalazł ofertę sprzedaży drona. Zainteresowany atrakcyjną ceną nawiązał kontakt ze sprzedającym.

Zgodnie z prowadzoną korespondencją za pomocą komunikatora zostały ustalone wszystkie szczegóły transakcji. 47–latek po wpłacie 1400 zł – (cena ostateczna towaru) i otrzymaniu faktury miał szybko otrzymać towar.

Po upływie tygodnia okazało się, że 47-latek nie otrzymał żadnego powiadomienia o nadaniu przesyłki, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Wtedy zrozumiał, że został oszukany i postanowił zgłosić sprawę na policję. Kilkukrotne próby nawiązania kontaktu w różnych formach – zakończyły się wyłącznie głuchą ciszą w słuchawce telefonu. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. Policja Parczew)

6 komentarzy

  1. Nadal znajdują się jelenie żeby ich nabić w butelkę, a przecież wystarczy kupić za pobraniem z możliwością sprawdzenia towaru, nic prostszego .

  2. Pewnie olxy i itp badziewnych serwisòw używał

  3. Najbardziej gówniany serwis to olx, kupujący nie ma żadnej gwarancji , że kupuje towar który ogląda pomimo opłaty która mu to gwarantuje. Olx świetnie sobie radzi z ochroną oszustów wszelkiej maści !!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo