690 680 960

Chciał koniecznie zrobić zakupy w godzinach dla seniorów. Wrócił bez zakupów, ale z mandatem

Wczoraj włodawscy policjanci ukarali mandatem mężczyznę, który chciał zrobić zakupy w godzinach dla seniorów. Emocje awanturującego się 44-latka ostudził mandat w wysokości 500 zł.

We wtorek przed południem policjanci z Włodawy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym ze sklepów spożywczych awanturuje się mężczyzna.

Na miejscu policjanci ustalili, że 44-latek z gminy Łomazy chciał zrobić zakupy w godzinach dla seniorów. Co więcej, był bez obowiązkowych rękawiczek ochronnych. Mimo licznych poleceń wydawanych przez obsługę sklepu, mężczyzna nie chciał go opuścić i zaczął się awanturować. Mundurowi ukarali 44-latka mandatem karnym w wysokości 500 zł za złamanie obowiązującego zakazu.

Policjanci przypominają, że w obecnym czasie godziny od 10.00 do 12.00 są specjalnym czasem na zakupy dla osób powyżej 65 roku życia.

(fot. lublin112.pl)

33 komentarze

 1. To jest zdecydowanie NAJDURNIEJSZY przepis, z jakim spotkałem się w swoim długim życiu! Dzisiaj około 10:30 chciałem kupić drobną rzecz w pobliskim sklepie Żabka, co zajęłoby mi maksymalnie dwie minuty, ALE NIE, bo obowiązują jakieś idiotyczne „godziny dla seniorów”! Poza wredną ekspedientką, która chyba pracuje tam za karę, wewnątrz nie było żadnej starszej osoby, bo jak wiadomo, w sklepach typu „convenience store” nie jest tanio. Powiem więcej – kilka minut po 12:00, przed tym samym sklepem czekała już kilkunastoosobowa kolejka normalnych klientów, co dodatkowo utrudniło zakup niewielkiej pierdoły! Seniorzy i tak siedzą w domach, bo zakupy (zwłaszcza te większe i cięższe) robią im młodsi członkowie rodziny. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo wprowadzą jeszcze bardziej skretyniałe wytyczne, żeby wpuszczać osoby o imieniu rozpoczynającym się na określoną literę!

  • Drobną rzecz o 10:30? Małpkę mogłeś sobie kupić nawet o 9:55, tylko trzeba było wcześniej wstać z wyra, a nie później stać jak kiep przed sklepem 1,5 godziny na kacu. PS Do kogo masz pretensje, skoro pomyśleć nie potrafisz? I jeszcze się tym chwalisz publicznie…

   • Po pierwsze, alkohol spożywałem po raz ostatni pod koniec lutego, więc dzisiaj na pewno nie byłem na kacu. Po drugie, może to dla Ciebie nowość, ale w Żabce można kupić nie tylko wódkę. Po trzecie, nawet gdyby o nią chodziło, to poszedłbym do Stokrotki, która również jest w pobliżu. Po czwarte, to oczywiste, że nie marzłem pod sklepem przez półtorej godziny, tylko wróciłem do cieplutkiego mieszkania. Po piąte, sprawdź sobie znaczenie słowa „kiep”. I wreszcie po szóste – SAM JESTEŚ MAŁPKA 🙂

    • Wszędzie dookoła trąbią, że sklepy od 10 do 12 tylko dla seniorów, a Jareczek jak ta śpiąca królewna dopiero co się obudził i zdziwiony stanął pod sklepem, bo wejść do niego nie może o 10:30. Dramat godny Hollywood i Oskara… Nie, to Polska i Polacy.

  • żałosny dureń o pięknym imieniu lepszego sortu

  • To nie jest najdurniejszy przepis jaki czytałeś, gwarantuję Ci. Przeczytaj rozporządzenie o maseczkach, to jest dopiero błysk intelektu tytanów legislacji 🙂

 2. Ciekawe czy jakby się nie awanturował ,to czy też wezwano by policję ….obstawiam ze r

 3. Brawooooo dla policji.

 4. U nas od 10-12 sklep praktycznie pusty. Ekspedientka nie robi problemu jeśli chcesz w tym czasie zrobić zakupy zgodnie z pozostałymi zasadami… oczywiście najpierw magiczne pytanie „Można?” I po co stwarzać problemy, wystarczy odrobina kultury osobistej i zrozumienia… z każdej strony. Ten wirus więcej złych emocji wyzwala i jadu w nas samych niż przenosi zarazem. Ps. Fakt, fodziny dla seniorów to fikcja, sami zainteresowani najmniej korzystają z tego przywileju…

 5. egoistyczny wuj

 6. czy to nie jest dyskryminacja ze wzgledu na wiek??? hmmmm….

 7. Edek z krainy kredek

  Rozumiem troskę o seniorów, ale w sytuacji gdy w sklepie nie ma nikogo to dlaczego nie można obsłużyć klienta młodszego. Przecież nikt wtedy nie utrudnia zakupów starszym. Popieram pierwszeństwo w tych godzinach i elastyczność przepisu. A co komentujących tutaj: trochę więcej kultury i szacunku do innych.

 8. Czy również na sprzedawcę może być nałożona kara za obsługę osoby młodszej w godzinach 10-12?
  Pracodawca zmusza nas do łamania tego zakazu

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas