Chcą zmiany nazwy klubu sportowego z Kraśnika. „Tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodziny i niszczenia duszy”

Autorzy petycji, jaka wpłynęła do Rady Miasta w Kraśniku apelują, aby zdelegalizować działalność lub dokonać zmiany nazwy Ludowego Klubu Sportowego. Nie podoba im się słowo Tęcza w nazwie, które wg. nich źle się kojarzy. Podkreślają, aby radni działali kompleksowo i „wyrwali grzech z korzeniami”.

Na najbliższej sesji radni Rady Miasta w Kraśniku zajmą się petycją, w której wniesiono o delegalizację działalności lub zmianę nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik. Jak czytamy w piśmie skierowanym do przewodniczącej Rady Miasta Kraśnik Doroty Posyniak, wnioskodawcy podkreślają, że są dumni z działalności Rady Miasta Kraśnik, której członkowie z troską wykonują mandat społeczny na rzecz mieszkańców swojej małej ojczyzny.

– Stoicie Państwo jak skała na straży wartości tradycyjnych, polskich i konserwatywnych. Siły wrogie ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów widząc waszą heroiczną działalność sprzeciwiająca się ideologii LGBT. Otwarci wrogowie Państwa krytykują Państwa dzisiaj za wyraźny sprzeciw przeciwko szkodliwym dla ludzi technologiom Wi-Fi oraz 5G. Państwa niezłomna postawa, to wzór troski o mieszkańców, wzór troski o Polaków – czytamy w petycji.

Autorom pisma nie podoba się nazwa istniejącego od 1967 r. klubu sportowego Tęcza Kraśnik. Dzisiaj nie wiadomo dokładnie, jaka 53 lata temu była geneza nazwy nadanej klubowi. Jedna z teorii mówi, że nazwa pochodzi od rodu Tęczyńskich, którzy w XV w. byli właścicielami Kraśnika.

-Musicie państwo działać kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami. Na każdym polu odcinać się od moralnej degrengolady zgniłego zachodu. Odcinać się od kulturowego marksizmu, który promuje dziś ideologia LGBT. Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodziny i niszczenia duszy najmłodszych bezbronnych obywateli. Dlatego wnioskujemy o delegalizację działalności lub o zmianę nazwy klubu w drodze odpowiedniej uchwały – apelują do radnych autorzy petycji.

Sam klub nie komentuje sprawy. Wcześniej jego zarząd zapewnił, że w związku z rosnącą popularnością klubu, która spowodowana jest ostatnimi okolicznościami, jakie miały miejsce w Kraśniku, odcina się od wszelakich skojarzeń i opinii zamieszczanych w mediach i social mediach. Dodano jednocześnie, że LKS Tęcza Kraśnik to klub z ponad 50-letnią historią zajmujący się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscypliny piłki nożnej wśród dorosłych i młodzieży. Przedstawiciele zarządu zapewnili również, że nie chcą brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach, a klub powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie ze sportem.

(fot. lublin112)

Zobacz również

107 komentarzy

 1. pis wszystko zniszczy

 2. Moja znajoma kilka dni temu przejeżdżając przez Kraśnik, widziała nad miastem tęczę (to nie żart). Proponuję zapobiegawczo aby radni Kraśnika podjęli stosowną uchwałę a władze ogłosiły przetarg na zakup małego samolotu, który w takich przypadkach robiłby zasłonę dymną nad miastem. Nie można przecież narażać mieszkańców tego słynnego grodu na taki wstrząs emocjonalno-moralno-religijny jak oglądanie tęczy.

 3. Przepraszam, nie czytałem wcześniejszych komentarzy; Zdzicho mnie uprzedził. Trzeba rozważyć – dron czy samolot, co skuteczniejsze. Ale samolot ma tę przewagę, że radni mogliby z lotu PTAKA oglądać jak ich wspólnym wysiłkiem intelektualnym Kraśnik pięknieje i rośnie w siłę. Mogliby pojechać tekstem z Barei (Zmiennicy): „ale im ten Kraśnik roz…………. budowujemy”

 4. niech mieszkańcy karaśnika szybko begną do kościoła modlić

 5. KRAŚNIK. Wygoncie z rady tych obłudników! Tych PSEUDO katolików. To ma być Burmistrz? Może zrobić coś na wzór referendum? ZMIENIĆ ICH ZGODNIE Z PRAWEM.
  Może wtedy KRAŚNIK odzyska miano miasta ludzi normalnych, tolerancyjnych,dobrych. Miasta w którym ktoś będzie chciał zamieszkać? zostać tam . Bo w tej chwili to ciemnogrod już znany na całą Polskę. Jedynym oczyszczeniem i odzyskaniem honoru miasta jest zmiana tamtejszej władzy.
  Zmiana zgodna z prawem.

 6. Kim są”autorzy petycji”?Prosze to jasno i wyraźnie napisać!

 7. Myślę że jak dojdzie do władzy większość charakteryzująca się intelektem to nie pozostanie nic innego jak zmienić nazwę miasta. Tego jak zbesztali opinię o tej miejscowości przez dwa pokolenia nie da się odkręcić.

 8. Ja pierniczę co za ciemnogród. Takich obłąkanych to powinni zamykać dla ich dobra i przy okazji społeczeństwa 😉

 9. I niech mi ktoś powie, że Kraśnik to nie jest stan umysłu…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021