Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Cztery klasy w szkole podstawowej w Lublinie przechodzą na zdalne nauczanie

Z powodu odnotowania przypadku zakażenia koronawirusem w Szkole Podstawowej nr 40 w Lublinie, cztery klasy przechodzą na naukę zdalną. Komunikat w tej sprawie opublikowała dyrektor placówki oświatowej.

W kolejnej szkole w Lublinie pojawiło się zakażenie koronawirusem. W związku z tym kilka klas przechodzi od jutra na nauczanie zdalne, które potrwa do najbliższego piątku.

– Działając w oparciu o § 18 ust. 2a, 2c i 3 Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (t. j. Dz.U z 2020 r. poz. 1604) w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia Covid–19, informuję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych i przejściu na naukę zdalną uczniów klas 8b, 8d, 5a, 5b w Szkole Podstawowej nr 40 im. Lubelskiego Lipca 1980 w Lublinie od dnia 13.10.2020 r. (wtorek) do 16.10.2020 r. (piątek) – poinformowała Ewa Sadowska dyrektor szkoły.

Wg stanu na dzień 9 października (godz. 11.30) zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zawieszone są łącznie w 17 szkołach i przedszkolach, w tym w 12 prowadzonych przez miasto Lublin (SP22, SP29, SP32, SP34, V LO, XIX LO, XXIII LO, ZS NR 5, ZSEN, PSBiG, ZSCHiPS, P2) oraz 5 szkołach prowadzonych przez inne organy niż miasto. Spośród tych wszystkich placówek: 13 szkół i 1 przedszkole pracują w trybie hybrydowym, 3 szkoły pracują zdalnie (SP 29, SP 32 i XXIII LO).

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Dziwny świat, szkoły zajęcia zawieszają, a nauczyciel na czele marszu …

  • Lekarze też nie zamykają szpitali i pozbawiają ludzi opieki medycznej skazując ich na śmierć. Podziękowania do premiera i ministrów. Za to że zadłużyli nasz kraj czyli nas i pozbawiają nas wolności również należy im się nagroda. Oczywiście nie omieszkali jej sobie dać po 40 tysięcy złotych. Odnoszą spektakularne sukcesy w niszczeniu Polski. Za to należą im się brawa.

 2. SP 52 klasy drugie i trzecie również na zdalnym nauczaniu do Piątku. Ksiądz prowadzący religię ma koronawirusa.

 3. W SP nr 52 w Lublinie (Felin) 5 klas od jutra również na zdalnym nauczaniu. A w parafii ksiądz na kwarantannie, który notabene miał kontakt z tymi klasami.

 4. Przez księdza,który wiedząc ze czeka na wynik testu,bo miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym ,przychodził sobie do szloły na katechezę,parafia nsj też milczy ,no super…..

 5. Sprawę księdza i szkoły 52 powinna zbadać prokuratura za narażenie życia i zdrowia dzieci i rodziców. Co z resztą księży z tej parafii przecież oni się spotykali w kościele, plebanii, szkole, na obiadach, kolacjach i pewnie wszyscy są zakażeni. Na stronie parafii na Felinie, nie ma informacji, że Kościół jest nieczynny czyli kasa się musi zgadzać. W normalnym kraju już by mieli ciepło, ale w polskim zapiecku czują się bezkarni. Jak widać konsekrowane ręce nie pomogły. Dziwna zmowa milczenia w tej sprawie, a zakażony ksiądz na Facebooku nie odpowiada już na pytania parafian.
  Czyżby strach obleciał?

  • Wczesniej inny nauczyciel, SP52 byl juz chyba potwierdzony, ksieza poszli na kwarantanne, wiec ewnie wszyscy beda potwierdzeni. Spodziewac mozna by sie tez, ze inni nauczyciele tez beda zarazeni. Dziwne natomiast, ze w statystykach o SP52 jest cicho…

 6. Jak grypa w szkole to nikt nauki nie przerywa.
  W szkole nie ma ludzi po 70 roku życia. Więc po co zamykać?
  Czego oni się boją? Czy może wykorzystaj sytuację żeby w domku siedzieć i kasę brać.

 7. A nauczyciele, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zarazoną dziś w pracy

Z kraju