Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Funkcjonariusze lubelskiego CBA zatrzymali dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury CBA zatrzymali dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Mężczyzna w prokuraturze usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści.

We wtorek rano Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii im. Generała Karola Kaczkowskiego w Warszawie. Instytut to najważniejsza wojskowa placówka w Polsce powołana do przeciwdziałania zagrożeniom biologicznym, chemicznym, radiologicznym i nuklearnym.

Jak przekazuje w komunikacie CBA, czynności podjęte przez funkcjonariuszy lubelskiej delegatury CBA doprowadziły do zatrzymania Dyrektora WIHE i są efektem śledztwa prowadzonego wspólnie z Wydziałem do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak ustalono, w okresie od marca do czerwca 2020 r. Dyrektor przekroczył uprawnienia przywłaszczając mienie należące do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w postaci sprzętu ochronnego, płynów dezynfekujących oraz testów na COVID-19.

Dotychczasowe ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że mężczyzna przedmioty te przekazał osobom nieuprawnionym, działając tym samym na szkodę interesu publicznego. Zatrzymany w prokuraturze usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści. Funkcjonariusze CBA przeszukali między innymi miejsce zamieszkania i pracy zatrzymanego.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne, realizując ustawowe obowiązki, zwraca szczególną uwagę na szkodliwość nadużyć, które bezpośrednio wpływają na zagrożenie życia i zdrowia Polaków. W trosce o dobro wspólne chcemy zwalczać wszelkiego rodzaju „wirusy” – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

(fot. CBA)

5 komentarzy

  1. Jakoś to wcale nie dziwi.

  2. trzeba jakoś przykryć opinie pryszczatego jacka o lekarzach

  3. Czyżby jeszcze jakiś tuskowy się uchował? Bo przecież przez ostatnie pięć lat którzby śmiał?

  4. Nareszcie cela+ ?

  5. Pora żeby się wybrali do szumowiny i tego kto mu pozwolił nas okradać.