Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Bystrzyca Nowa: Z promilami bez powietrza w oponie

Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie kierująca oplem 44-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego. Kobieta poruszała się po drodze stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. W jednym z kół pojazdu nie było ciśnienia.

-Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 14:00 w miejscowości Bystrzyca Nowa. Pełniący służbę policjanci z ruchu drogowego KMP zauważyli jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki Opel. Mundurowi zwrócili uwagę na pojazd nie tylko z powodu prędkości, z jaką się poruszał. W przednim kole auta nie było prawie powietrza – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z KWP Lublin.

Policjanci wsiedli na motocykle i ruszyli za samochodem. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając znaki do zatrzymania. Prowadząca oplem przyspieszyła lekceważąc ich polecenia. W trakcie pościgu jeden z mundurowych motocyklistów ostrzegał o zagrożeniu jadących z przeciwka kierowców.

-Chwilę później opona w oplu wystrzeliła, a spod kół zaczęły wylatywać części rozerwanej i palonej opony. Dopiero wówczas auto zatrzymało się. Kobieta widząc biegnącego do niej policjanta próbował jeszcze raz uruchomić silnik i odjechać. Nie miała jednak szans, Z- ca Naczelnika WRD otworzył drzwi i wyjął kluczyki ze stacyjki. Za kierownicą siedziała 44 letnia mieszkanka powiatu lubelskiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miała w organizmie ponad 2 promile – dodaje kom. Renata Laszczka – Rusek.

Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. 44-latka odpowiadała będzie za popełnione wykroczenia oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozić jej może do 2 lat pozbawienia wolności.

2014-05-08 13:44:04
(fot. KWP Lublin)

5 komentarzy

  1. No ładnie 🙂 Jechałam do szkoły po dziecko ok 14.03 i właśnie na Bystrzycy Nowej kobieta prowadząca srebrne auto prawie we mnie wjechała, w ostatniej chwili odbiła na swój pas. Myslałam że się tylko ” zagapiła”

  2. do 2 lat … śmiech. Gdzie te kary dla pijanych kierowców?

  3. Cimcirymci...

    Pijana rura nie czuła, że ją ściąga w kierunku koła bez powietrza, ale to nic dziwnego przy ponad 2 promilach w babskim czubie.
    A pani Anka na spoko może mówić, że śmierć otarła się jej o cztery litery.

  4. Brawo dla panów Naczelników z lubelskiego WRD widać ,że chłopaki nie siedzią tylko za biurkiem w białych koszulach a pracują jak jch żołnierze na froncie.Więcej takich przełożonych.w naszej Policji co znają smak służby na drodze od zaścianka.a nie tylko ze szkolnych podręczników i statystyk

  5. Ale co z tego jak do ciupy nie trafiał za takie coś

Z kraju

Polityka i społeczeństwo