Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Były pracownik firmy kurierskiej odpowie za oszustwo

30-latek z powiatu żyrardowskiego usłyszał zarzut oszustwa. Mężczyzna zakupił złotą monetę na fikcyjne dane, a następnie zamienił zawartość przesyłki.

Pod koniec 2019 r. policjanci z Białej Podlaskiej otrzymali zgłoszenie o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Pokrzywdzony relacjonował, że za pośrednictwem portalu internetowego wystawił złotą monetą. Jej cenę oszacował na kwotę 5 tys. zł. Przedmiot zakupiła osoba podająca się za mieszkańca Legionowa. Co ciekawe, osobie tej zależało, aby paczka wysłana była konkretną firmą kurierską.

Właściciel wybrał tę firmę, jednak śledząc przesyłkę zauważył, że z nieznanych mu przyczyn zmieniony został zarówno termin jak też adres dostawy. Pokrzywdzony poprosił o zablokowanie przesyłki i jej zwrot do nadawcy. Jednak kiedy otrzymał paczkę z powrotem okazało się, że zamiast złotej monety znajduje się w niej bezwartościowy łańcuszek.

Mundurowi ustalili osobę podejrzewaną o udział w tej sprawie. Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu żyrardowskiego, byłego już pracownika firmy kurierskiej. Mężczyzna usłyszał zarzut. 30-latek jest podejrzany o zakup wartościowej monety na fikcyjne dane oraz zamianę zawartość przesyłki. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Komentarze wyłączone

Z kraju