690 680 960

Były asystent Adama Nawałki został trenerem Motoru Lublin

Dzisiaj nowym szkoleniowcem pierwszej drużyny Motoru Lublin został Robert Góralczyk. Przez ostatnie trzy i pół roku pracował on w reprezentacji Polski w sztabie selekcjonera Adama Nawałki.

Robert Góralczyk w kadrze narodowej piastował funkcję trenera-asystenta. W jego obowiązkach znajdowała się obserwacja i analiza gry reprezentacji i jej rywali, a także kandydatów do gry w biało-czerwonych barwach. Oprócz tego prowadził treningi zespołu w czasie zgrupowań i odpowiadał za stałe fragmenty gry. Miał udział w największych sukcesach kadry Nawałki – awansie do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w 2016 roku (Francja) oraz wywalczeniu miejsca w turnieju finałowym Mistrzostw Świata w 2018 roku w Rosji.

W piłce klubowej prowadził ekstraklasową Polonię Bytom i Przebój Wolbrom (II liga). W bytomskiej drużynie był także asystentem Michała Probierza. Jako drugi trener pracował również u boku Rafała Góraka w GKS-ie Katowice. Jego piłkarskie CV obejmuje ponadto rolę selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski kobiet.

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie jest dziś także pracownikiem dydaktycznym i szkoli przyszłych trenerów. Od 2009 roku posiada licencję UEFA PRO (najwyższy możliwy poziom).

 

(fot. nadesłane)

8 komentarzy

  1. Tu i Mourinho i Ferguson by nic nie wskurali. Po prostu z g..na bata nie ukręcisz. Zwinąć murawę, zaorać stadion i posiać ziemniaki.

  2. Wujku Dobra Rada: ziemniaki się sadzi nie sieje.

  3. Hmm trener z takimi kwitami na 3 ligę?? Grubo

  4. Lublin to zuzel

  5. nożna jest już w Lublinie nie potrzebna , kto na to chodzi … tylko patologia z Tatar i przygłupy z Kaliny. Mamy żużel , mamy ekstraligę i to ratusz musi wspomóc. Ileż już tych trenerów w ostatnich latach było , ten też za pół roku zniknie jak się lepiej w tym rozezna i zobaczy że wdepnął w gó***

  6. jak zwykle ekspercka wypowiedź… pewnie sam jesteś takim patologicznym przygłupem :)) Głupotą jest wspomagać armię zaciężną, pewnie cudzoziemską, nie przynoszącą żadnego pożytku społeczeństwu. To nawet nie jest sport. Miejmy nadzieję, że jak nagle się pojawił, tak samo zniknie 🙂

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas