Dobiegają końca prace przy przebudowie skrzyżowania na Majdanku. Wykonawcy pozostało niewiele czasu

Coraz bliżej zakończenia prac związanych z przebudową skrzyżowania na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, jeszcze w tym miesiącu zakończą się utrudnienia dla kierowców.

Wykonane zostały już główne prace związane z przebudową skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka oraz ulic Grabskiego i Sulisławickiej w Lublinie. Od kwietnia pracownicy Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lublina, które to jest wykonawcą inwestycji, przesunęli wylot ul. Grabskiego, tak aby znajdował się on naprzeciwko ul. Sulisławickiej. Dodatkowo poszerzona została Droga Męczenników Majdanka i utworzono na niej miejsce na dodatkowe pasy skrętu w lewo. Powstaje też nowa sygnalizacja świetlna.

Obecnie trwają prace związane z układaniem nowych chodników i dróg dla rowerzystów. Powstają także nowe zatoki przystankowe, które przeniesiono za skrzyżowanie. Do zagospodarowania została też okoliczna zieleń. Przebudowa skrzyżowania ma znacząco poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przez lata było to jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc na mapie Lublina. Wielu kierowców miało problemy ze skrętem w lewo, inni zaś, wyjeżdżając z ul. Sulisławickiej czy Grabskiego i jadąc na wprost, gubiło się zajeżdżając innym drogę.

Jak nas poinformowano, zgodnie z umową, jaką miasto zawarło z wykonawcą, prace mają się zakończyć w ostatnich dniach października. Jest to o tyle ważne, aby 1 listopada, czyli w dzień Wszystkich Świętych, możliwy był dojazd do największej lubelskiej nekropolii. Z przekazanych nam informacji wynika, że prace idą zgodnie z planem i nie ma zagrożenia, aby nie zostały zakończone w terminie.

 


 
(fot. lublin112)

20 komentarzy

 1. Ni tak musieli to robić bo kierowcy nie umieją jeździć i trzeba było zrobić dla kierowców specjalne skrzyżowanie jak dla 6 cio latków. Paranoja w tym Lublinie się dzieje. No ale póki takie rządy w mieście takie rzeczy będą się działy.

  • Co mają rządy w mieście do umiejętności kierowców?
   Ty Ben masz jakieś kompleksy, czy co?
   Czyli jak zmienią się rządy – to i kierowcy będą lepiej jeździć? Proszę uzasadnij swoją tezę, bo inaczej będę uważał, że jesteś klakierem jedynie słusznej partii.

 2. No w końcu !!! Ile można czekać

 3. Jedyne 7 miesiecy, za takie terminy to powinni zamykac tych co podpisuja takie umowy

 4. W sezonie letnim pracować na jedną zmiane to skandal.

 5. BRAWO, czy będzie tak samo jak w okolicach Lotnicza-Wolska? RADOSNE WYWIJASY namalowane na jezdni? Śniegu ci u nas już nie przewidują w tym stuleciu? Widok tych wywijasów rozkłada na łopatki, to trzeba zobaczyć, zwłaszcza w szczycie, zapraszam 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”