Dobiegają końca prace przy przebudowie skrzyżowania na Majdanku. Wykonawcy pozostało niewiele czasu

Coraz bliżej zakończenia prac związanych z przebudową skrzyżowania na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, jeszcze w tym miesiącu zakończą się utrudnienia dla kierowców.

Wykonane zostały już główne prace związane z przebudową skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka oraz ulic Grabskiego i Sulisławickiej w Lublinie. Od kwietnia pracownicy Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lublina, które to jest wykonawcą inwestycji, przesunęli wylot ul. Grabskiego, tak aby znajdował się on naprzeciwko ul. Sulisławickiej. Dodatkowo poszerzona została Droga Męczenników Majdanka i utworzono na niej miejsce na dodatkowe pasy skrętu w lewo. Powstaje też nowa sygnalizacja świetlna.

Obecnie trwają prace związane z układaniem nowych chodników i dróg dla rowerzystów. Powstają także nowe zatoki przystankowe, które przeniesiono za skrzyżowanie. Do zagospodarowania została też okoliczna zieleń. Przebudowa skrzyżowania ma znacząco poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przez lata było to jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc na mapie Lublina. Wielu kierowców miało problemy ze skrętem w lewo, inni zaś, wyjeżdżając z ul. Sulisławickiej czy Grabskiego i jadąc na wprost, gubiło się zajeżdżając innym drogę.

Jak nas poinformowano, zgodnie z umową, jaką miasto zawarło z wykonawcą, prace mają się zakończyć w ostatnich dniach października. Jest to o tyle ważne, aby 1 listopada, czyli w dzień Wszystkich Świętych, możliwy był dojazd do największej lubelskiej nekropolii. Z przekazanych nam informacji wynika, że prace idą zgodnie z planem i nie ma zagrożenia, aby nie zostały zakończone w terminie.

 


 
(fot. lublin112)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. To, ze wykonawcy zostalo niewiele czasu niee musi oznaczac ze roboty dobiegaja konca hehe…

 2. Skandal że to tyle trwa jedno skrzyżowanie kawałek chodnika SKANDAL !!!!!!!!

 3. Niech by zostawili rozbebrane do Wszystkich Świętych, byłoby śmiesznie 🙂

 4. serio oni to tyle czasu robili? xD to chyba jeden typ robił a reszta patrzyła.

 5. Jakby robili od świtu do wieczora zakładając że mieli i mają super pogodę na tego typu prace…to miesiąc temu powinien być już moment oddania do użytku… Ekipa ślumaków…

  • To była tylko rozgrzewka, aby patrzeć ta sama firma będzie robić rondo pod galą, to będzie ciekawie dopiero…..

 6. Sami eksperci ….skąd wiecie ile trwają konkretne czynności Przy wykonywaniu prac budowlanych ….smieszni jesteście …..

  • Jakoś za granica potrafią sobie z tym poradzić w tydzień (zerwanie asfaltu jeszcze w akceptowalnym stanie, wyłożenie nowej naweirzchni, nawet malowanie pasów i infrastruktura obok) zamykają ulice na noc powiedzmy od 21-05 i robią cała noc i po tygodnia droga jak stół a nie są to odcinki kilkuset metrowe a czasami kilkukilometrowe. A tutaj skrzyżowanie robią pol roku…..

  • Może nie jesteśmy ekspertami, ale potrafimy patrzeć i wyciągać z tego wnioski.
   Po godzinie 15 mało co się działo na przebudowie a pogodna była dla nich bardzo łaskawa, ba idealna.
   Co by było jakby często lało? Grudzień by ich zastał albo co gorsze – wiosna.

 7. Nie eksperci ale widząc skale innych robót i czas ich wykonania to można to podsumować krótko, pier… się jak matka z łobuzem.

 8. Kiedy remont Janowskiej od ronda za most ?

 9. Już jeden taki „wykonawca z itali ” co to wygrał przetarg na remont linii kolejowej lublin -warszawa miał zakończyć remont w grudniu 2019 …a jak „zakończy” ? ano juz wiadomo że nie zakończy ,bo sie zawinął i nie zapłacił podwykonawcom ,którzy również się „zawineli z placu robót ” …PKP sama sobie chyba musi dokończyć …ci co rozstrzygali przetarg powinni za karę zakasać rękawy i robić aż skończą …także pasażerom udajacym się do warszawy przez lubartów i łuków ,pozostaje życzyć jak najmniejszych opóżnień i uwaznych kierowców na przejazdach …bo co rusz jakiś się wpier…li pod pociąg na przejezdzie i kilka godzin opóżnienia gwarantowane …

 10. Przez tyle czasu co oni się pierdaczyli z ta przebudową, to Chińczycy wybudowali 500km autostrady z wiaduktami.

 11. Ni tak musieli to robić bo kierowcy nie umieją jeździć i trzeba było zrobić dla kierowców specjalne skrzyżowanie jak dla 6 cio latków. Paranoja w tym Lublinie się dzieje. No ale póki takie rządy w mieście takie rzeczy będą się działy.

  • Co mają rządy w mieście do umiejętności kierowców?
   Ty Ben masz jakieś kompleksy, czy co?
   Czyli jak zmienią się rządy – to i kierowcy będą lepiej jeździć? Proszę uzasadnij swoją tezę, bo inaczej będę uważał, że jesteś klakierem jedynie słusznej partii.

 12. No w końcu !!! Ile można czekać

 13. Jedyne 7 miesiecy, za takie terminy to powinni zamykac tych co podpisuja takie umowy

 14. W sezonie letnim pracować na jedną zmiane to skandal.

 15. BRAWO, czy będzie tak samo jak w okolicach Lotnicza-Wolska? RADOSNE WYWIJASY namalowane na jezdni? Śniegu ci u nas już nie przewidują w tym stuleciu? Widok tych wywijasów rozkłada na łopatki, to trzeba zobaczyć, zwłaszcza w szczycie, zapraszam 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online