Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Była szpecąca ściana, jest gigantyczny obraz

Na ścianie jednej z kamienic przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie powstało ogromnych rozmiarów malowidło. Jest to mural wykonany przez artystów tworzących ekipę Etam Cru.

Moda na ścienne obrazy obrazy ogromnych rozmiarów wciąż nie ustaje. Wielkoformatowa grafika na ścianach budynków powstaje najczęściej w ramach różnego rodzaju akcji kulturalnych jednak ma jeszcze jedno nie mniej ważne zadanie. Mianowicie szare, brudne i zaniedbane ściany budynków zyskują przyjemniejszą dla oka postać.

W ramach Lubelskiego Festiwalu Graffiti dwóch artystów z ekipy Etam Cru, którzy przyjechali do Lublina na zaproszenie Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej, wykonało na ścianie kamienicy przy ulicy Lubartowskiej wielki mural. Nanoszenie grafiki odbywało się przez cały tydzień, teraz będzie ona przez długi czas zdobić zaniedbaną dotychczas ścianę.

Lubelski Festiwal Graffiti organizowany jest od 2008 roku. Przestrzeń miasta staje się polem twórczym dla kilkudziesięciu artystów związanych ze sztuka uliczną, graffiti i street artem. Organizatorem festiwalu jest Europejska Fundacja Kultury Miejskiej przy wsparciu Funduszu Wyszehradzkiego, Kancelarii Prezydenta Marketingu Miasta oraz Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin.

(fot. lublin112)
2014-07-27 18:25:31

2 komentarze

  1. super, oby więcej fajnych malowideł

  2. samym muralom nie mówię nie ale co to ma być? wściekły pies/? za tą kasę cały budynek można by pomalować i nie był by wtedy brudny. marnowanie pieniędzy podatników.