Był zaskoczony, że nie można kierować pojazdem po wypiciu piwa

Mieszkaniec gminy Poniatowa odpowie za jazdę koparko-ładowarką po użyciu alkoholu. Mężczyzna był nieco zdziwiony, że nie może kierować pojazdem po wypiciu jednego piwa.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że agresywny sąsiad kierując koparko – ładowarką zagradza dojazd do posesji mieszkance gminy Poniatowa oraz na zwróconą uwagę wyzywa jej i grozi.

Mundurowi, którzy interweniowali na miejscu zastali mężczyznę podczas pracy kierującego maszyną. Kiedy 59-latek wysiadł i podszedł do funkcjonariuszy, nabrali oni poważnych wątpliwości, co do stanu jego trzeźwości. Od mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu.

Policyjne badanie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. 59-latek wyznał policjantom, że tego dnia spożywał alkohol. Mieszkaniec gminy Poniatowa zdawał się być zaskoczony tym, że nie można kierować pojazdem po wypiciu piwa.

Policjanci przypominają, że zgodnie z artykułem 87 Kodeksu wykroczeń, prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu, bądź środków o podobnym działaniu, grozi grzywna od 50 zł do 5000 zł lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz 10 punktów karnych.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

19 komentarzy

 1. Niektórzy mają to zakodowane od dziecka – bo to przecież tylko jedno piwo, bez biletu jadę, ale to przecież tylko jeden przystanek…

 2. po wypiciu mozna jak ie przekroczy 0.2

  • kierować prywatnym samochodem, owszem. Ale nie pracując maszyną budowlaną będąc w pracy

 3. Ile miał tego alkoholu? O mandacie nie ma słowa, więc pewnie 0,1 promila wykazali.

 4. na swoim podwórku mogę być nawalony w 3 gwizdy i policji nic do tego !

  • Tak, możesz. Jeśli jednak w trakcie takiej jazdy dojdzie do uszkodzenia mienia lub ciała, konsekwencje są takie, jak za jazdę pod wpływem alkoholu po drodze publicznej.

   • Czyli jak po pijaku wjedzie na swojej działce swoim samochodem w sciane swojego garazu to bedzie odpowiadał za uszkodzenie mienia? Komu ma zapłacić odszkodowanie?

  • Kolejny „prawnik” pijaka broni, sam pewnie jeździsz po spożyciu.

 5. niestety po pijaku nawet na polu nie mozesz kierowac traktorem bo odpowiadasz tak samo czyli po spozyciu alkoholu! i zabieraja papiery!

 6. To normalne w tamtych stronach. Pijany za kolkiem, bimbrownik albo klusownik. Opole lubelskie to styl zycia. Trzeba sie do tego przyzwyczaic I przejsc z tym do porzadku dziennego. Poprostu czekac az wszyscy powymieraja a wtedy caly powiat bedzie mozna zaorac i zalesic

  • Jakieś wiesz to z najbliższego otoczenia. Twój powiat już dawno zaorany i zalesiony. Ale jak się oddycha.

   • LOP Ludzie Obornikiem Pachnacy. A sadzac po ich wyczynach mozna smialo wyciagnac wnioski ze pod deklem tez nie majacy zbyt wiele. Nie bron ich I nie oskarzaj innych. A skoro juz tam mieszkasz to zyj sobie i czekaj na akcje zalesiania.

 7. W innych krajach można w Polsce nie.

 8. Był po wpływem i miał 0.15 promila. I nie został ukarany 😀

  • 0.15 promila, to żaden wpływ, a nawet użycie. Stan po użyciu zaczyna się od 0.2 do 0.5 promila. Powyżej 0.5 promila jest stanem pod wpływem.

 9. Prowincja powinna byc inaczej traktowana, pastuchem od miasta.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS