690 680 960

Burze z gradem znów wystąpią na obszarze woj. lubelskiego

W czwartek w regionie prognozowane są lokalne burze. Punktowo mogą pojawić się opady gradu, możliwe też jest pojawienie się lejków kondensacyjnych u podstawy chmur burzowych.

W czwartek czeka nas kontynuacja deszczowej i burzowej aury we wschodniej połowie kraju. Weekend przyniesie duże pogorszenie pogody, ponieważ dostaniemy się w zasięg niżu z rodowodem czarnomorskim. Temperatura obniży się poniżej 15 stopni, wystąpią umiarkowane i intensywne opady pochodzenia wielkoskalowego.

Dziś Polska znajdzie się pomiędzy silnym wyżem z centrum nad Morzem Północnym a niżem przemieszczającym się znad Morza Czarnego na północny-zachód. Po wschodnich obrzeżach wyżu przemieszczać ma się front chłodny z północnego-zachodu na południowy-wschód. Tuż za frontem napłynie chłodniejsze i suchsze powietrze polarno-morskie.

Już od godzin południowych prognozowany jest rozwój komórek burzowych na obszarze woj. lubelskiego. Większa aktywność burzowa przypadnie pomiędzy godziną 14 a 16. Następnie obserwowany ma być stopniowy spadek aktywności burzowej.

Chmury kłębiaste-deszczowe Cumulonimbus przemieszczać będą się z północnego-wschodu na południowy-zachód. Przepływ mas powietrza ma być niewielki, dlatego dominować mają pojedyncze komórki burzowe oraz struktury wielokomórkowe o niskim stopniu zorganizowania. Zagrzmieć może lokalnie w całym regionie. W czasie burz wystąpią opady deszczu o możliwej akumulacji od 5 mm do 20 mm. Punktowo drobny grad i wiatr do 65 km/h. Istnieje niższe niż w ostatnich dniach ryzyko pojawienia się lejków kondensacyjnych u podstawy chmur burzowych.

Wieczorem atmosfera zacznie się stabilizować i burze powinny zaniknąć. Opady deszczu zaczną zanikać w pierwszej części nocy z czwartku na piątek. W kolejnych dniach dalej chłodno i wietrznie oraz z opadami deszczu. Weekend przyniesie duże załamanie pogody, ponieważ dostaniemy się w zasięgu niżu czarnomorskiego. Prognozowane są obfite opady pochodzenia wielkoskalowego, ale więcej informacji podamy w piątek.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i lokalnych burz

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.33zł -0.5%
  • GBP 5.3242zł -0.23%
  • EUR 4.6816zł -0.09%
  • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas