Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Burze wystąpią na obszarze woj. lubelskiego. Będą słabsze niż we wtorek

W środę na terenie woj. lubelskiego należy spodziewać się lokalnie burz, będą one jednak słabsze niż wczoraj. Od rana pada deszcz w kilku powiatach w regionie. Temperatura w środę wyniesie od 22°C do 25°C.

Część Europy w dalszym ciągu pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia i niżu, który znad Polski przemieścił się nad Ukrainę. Temperatura wyniesie dziś od 22°C do 25°C. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego, z przejaśnieniami i miejscowymi rozpogodzeniach w drugiej części dnia.

Od godzin porannych na obszarze województwa lubelskiego występują opady atmosferyczne. Od godziny 8 pada m.in w takich powiatach jak: zamojski, hrubieszowski, chełmski i włodawski.

Pionowy gradient temperatury będzie słabszy niż we wtorek, zatem nie przewidywane są opady gradu i liczne wyładowania atmosferyczne. Podczas burz porywy wiatru nie powinny przekroczyć 60 km/h. Z powodu niskiego poziomu kondensacji, dużej ilości wilgoci w troposferze, nie można wykluczyć wystąpienia zalążków trąb powietrznych, a nawet w pełni wykształconej, choć krótkotrwałej trąby lądowej niezwiązanej z mezocyklonem. Opady w czasie burz do 30-40 mm, co może prowadzić do zalań. Ilość burz będzie mniejsza niż wczoraj. Nie powinny być również tak gwałtowne.

Dominować mają przeważnie pojedyncze komórki konwekcyjne, miejscami struktury wielokomórkowe. Miejscami burze wystąpią dziś na Roztoczu oraz na krańcach północno-wschodnich regionu. Zwłaszcza w powiecie bialskim. Prawdopodobieństwo słabych burz istnieje również we wschodniej części woj. lubelskiego, ale nie przekracza 40%.

Słabe burze mogą wystąpić również w czwartek. Temperatura w regionie wyniesie od 24°C do 27°C. W piątek bez opadów i słonecznie w całym regionie. Termometry wskażą aż 28°C.

Sobota również będzie dniem gorącym i bez opadów. Wtedy temperatura przekroczy w wielu miejscach 25°C. Niedziela może przynieść krótkotrwały upał do 30°C, ale niewykluczone są również burze. Więcej informacji podamy w kolejnych dniach.

Najnowsze informacje pogodowe
Bieżące położenie opadów i burz

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo