Burze śnieżne wystąpiły nad Polską. Opady śniegu i silny wiatr zmierzają do woj. lubelskiego

W sobotę na obszarze Polski panuje dynamiczna aura. Z północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszcza się kolejny front atmosferyczny o charakterze chłodnym, związany z niżem „FABIO” z centrum znad Morza Barentsa. Wkrótce w regionie pojawią się opady śniegu.

W strefie frontu chłodnego rozwinęły się chmury Cumulonimbus, które wygenerowały wyładowania atmosferyczne w północnej części kraju. Zjawiska burzowe notowano również przed frontem atmosferycznym, w chłodniejszym, ale chwiejnym powietrzu polarnomorskim.

Na obszarze województwa lubelskiego jest jeszcze spokojnie, ale w ciągu najbliższych 2 godzin we wschodniej połowie kraju pojawią się następne opady atmosferyczne. Początkowo będzie to deszcz, ale w kolejnych godzinach opady zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem, punktowo mokry śnieg.

Przez całą noc w wielu miejscach woj. lubelskiego występować będą opady śniegu. Punktowo na drogach i chodnikach może zrobić się ślisko. Prawdopodobne jest oblodzenie. Zalecamy zachować ostrożność. Nad ranem w niedzielę we wschodniej Polsce zalegać ma niewielka pokrywa śnieżna od 1 cm do maksymalnie 2 cm. Temperatura powietrza od -1 °C do 1 °C. W czasie przechodzenia frontu wzrośnie prędkość wiatru, możliwe zawieje śnieżne. Średnia prędkość wiatru około 30 km/h z północnego zachodu w porywach do 70 km/h, potęgując odczucie chłodu.

W niedzielę prognozowana jest poprawa pogody. Cały kraj znajdzie się pod wpływem silnego wyżu barycznego o imieniu „ALMAR” z centrum nad Francją. Jeszcze tylko w pierwszej części dnia będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami występować będą słabe opady śniegu.

Około południa rozpogodzi się w całym regionie. Zalegać ma jednak powietrze arktyczne. Na termometrach zobaczymy tylko od 0 °C do 2 °C. Z północy wiatr potęgować ma odczucie chłodu. Porywy nie przekroczą jednak 50 km/h. Noc z niedzieli na poniedziałek zimna. Zachmurzenie na ogół duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -4 °C do -2 °C w województwie lubelskim.

W poniedziałek rano nad region dotrą opady atmosferyczne na froncie ciepłym. Istnieje ryzyko marznących opadów powodujących gołoledź. W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 1 °C. Kolejne dni w pogodzie przyniosą typowe temperatury dla przedzimia, chociaż ujemne temperatury możliwe są zwłaszcza nocami.

Najnowsze informacje pogodowe
Bieżące położenie opadów i chmur

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. dzieki za info w nocy smigam

 2. Rozdmucha ptasią grypę .

 3. gdzie franio i poligloci

 4. Grabarz (z certyfikatem) samotnie utrzymujący dzieci

  Sie bedzie dziaaaałoooo !!!!

 5. W końcu będzie ślisko i mniej idiotów na drodze.

 6. Wyslijcie link spiochom z piaskarek

 7. Link to lepiej wysłać pseudo kierowcom

 8. Jestem kierowcą taksi i nie wiedziałem zeszłej nocy ani jednej piaskarki czy pługa??panie prezesie,co z panem czy pan jest ślepy???

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach