690 680 960

Burze pojawią się w sobotę na obszarze woj. lubelskiego. Miejscami drobny grad i ulewy

W sobotę w regionie prognozowane są burze, które przyniosą ulewne opady deszczu, lokalnie możliwy będzie grad. W czasie ich przechodzenia prognozuje się silniejsze porywy wiatru do 65-75 km/h.

Dzisiaj pogodowe kształtować będzie odcięty niż górny. W tym samym czasie z północnego-wschodu nad obszar naszego kraju napłynie chłodna i niestabilna masa powietrza. Wystąpią sprzyjające warunki do rozwoju wiosennych burz. Termometry pokażą od 13°C do 17°C.

W sobotę powstaną pojedyncze komórki burzowe. Poszczególne z nich mogą łączyć się w klastry burzowe. W czasie ich przechodzenia prognozuje się silniejsze porywy wiatru do 65-75 km/h, opady deszczu do 10-20 mm oraz opady małego gradu do 2 cm.

Pierwsze chmury Cumulonimbus mogą powstać już w pierwszej części dnia, ale to właśnie po godzinie 14 oczekiwana jest większa aktywność konwekcyjna. Komórki burzowe mają być na ogół krótkotrwałe i słabo zorganizowane. Obok jednej wygasającej burzy mogą powstawać kolejne na granicy wypływu zimnego powietrza.

Najwięcej wiosennych burz może powstać we wschodnich i południowych powiatach naszego regionu, ale punktowo zagrzmieć może w całym regionie. Przy czym natężenie zjawisk ma być mniejsze niż na wcześniej wymienionych obszarach. Burze zaczną zanikać wieczorem, a w pierwszej części nocy powinny utrzymać się jeszcze słabnące opady pochodzenia konwekcyjnego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz ocenia się na 85%.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i punktowych burz

(fot. fanipogody.pl)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.9478zł -0.68%
  • GBP 5.0066zł -0.26%
  • EUR 4.3327zł -0.49%
  • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas