690 680 960

Burze pojawią się w sobotę na obszarze woj. lubelskiego. Miejscami drobny grad i ulewy

W sobotę w regionie prognozowane są burze, które przyniosą ulewne opady deszczu, lokalnie możliwy będzie grad. W czasie ich przechodzenia prognozuje się silniejsze porywy wiatru do 65-75 km/h.

Dzisiaj pogodowe kształtować będzie odcięty niż górny. W tym samym czasie z północnego-wschodu nad obszar naszego kraju napłynie chłodna i niestabilna masa powietrza. Wystąpią sprzyjające warunki do rozwoju wiosennych burz. Termometry pokażą od 13°C do 17°C.

W sobotę powstaną pojedyncze komórki burzowe. Poszczególne z nich mogą łączyć się w klastry burzowe. W czasie ich przechodzenia prognozuje się silniejsze porywy wiatru do 65-75 km/h, opady deszczu do 10-20 mm oraz opady małego gradu do 2 cm.

Pierwsze chmury Cumulonimbus mogą powstać już w pierwszej części dnia, ale to właśnie po godzinie 14 oczekiwana jest większa aktywność konwekcyjna. Komórki burzowe mają być na ogół krótkotrwałe i słabo zorganizowane. Obok jednej wygasającej burzy mogą powstawać kolejne na granicy wypływu zimnego powietrza.

Najwięcej wiosennych burz może powstać we wschodnich i południowych powiatach naszego regionu, ale punktowo zagrzmieć może w całym regionie. Przy czym natężenie zjawisk ma być mniejsze niż na wcześniej wymienionych obszarach. Burze zaczną zanikać wieczorem, a w pierwszej części nocy powinny utrzymać się jeszcze słabnące opady pochodzenia konwekcyjnego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz ocenia się na 85%.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i punktowych burz

(fot. fanipogody.pl)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej