Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Burmistrz Włodawy apeluje o wsparcie masarni, która ucierpiała w pożarze

Na początku kwietnia we Włodawie doszło do dużego pożaru ubojni, a straty oszacowano na około 4 mln złotych. Burmistrz Włodawy apeluje o wsparcie lokalnej firmy, między innymi poprzez zakup jej produktów.

Przypomnijmy, do pożaru doszło 2 kwietnia, strażacy walczyli z pożarem kilka godzin, następnie trwało dogaszanie i przewietrzanie budynku oraz usuwanie poszycia dachu. Prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria agregatu chłodniczego. Straty wstępnie wyceniono na około 4 mln zł. Uratowano mienie o wartości około 5 mln zł. Na miejscu z ogniem walczyło łącznie 50 strażaków i 15 pojazdów ratowniczo-gaśniczych z JRG we Włodawie i JRG w Łęcznej oraz OSP: Orchówek, Różanka, Sobibór, Zahajki, Urszulin, Włodawa oraz Stary Brus.

Burmistrz Włodawy kilka dni temu skierował apel z prośbą o wsparcie lokalnego przedsiębiorcy. Czytamy w nim:

Szanowni Państwo, w pożarze zniszczona została duża część budynków i urządzeń produkcji w lokalnej masarni GRAMAR Państwa Łojewskich.
Odbudowa zakładu pochłonie co najmniej 4 mln zł. W związku z zaistniałą sytuacją, kieruję prośbę do społeczności naszego Miasta, o wsparcie akcji pomocy przedsiębiorcy.

W okresie przedświątecznym, w którym właśnie się znajdujemy, kupując mięso i wyroby – wybierajmy produkty z lokalnej masarni GRAMAR Państwa Łojewskich! Kieruję również apel o wsparcie tej inicjatywy do właścicieli punktów handlowych: uzupełniajcie asortyment wyrobami GRAMARU!

Wszystkich proszę również o udostępnianie postu i wzięcie udziału w akcji. Pomagamy włodawskiej firmie i ratujemy miejsca pracy!!! Jestem przekonany, że wspólnie, łącząc się w naszym lokalnym patriotyzmie, uda nam się pomóc w odbudowie zakładu.

Właściciel firmy – Pan Krzysztof Łojewski oczywiście wyraził zgodę na przeprowadzenie akcji. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji nie tylko w okresie świątecznym ale po również.

Wiesław Muszyński
Burmistrz Włodawy

Ze wszystkich stron pod adresem firmy trafiają słowa wsparcia. Post Burmistrza Włodawy ma już niemal 700 udostępnień. W komentarzach nie brakuje ciepłych słów otuchy. Zachęcamy także naszych Czytelników do wspierania firmy GRAMAR z Włodawy.

(fot. Wiesław Muszyński)

5 komentarzy

  1. Trzeba było się ubezpieczyć a nie teraz żebrać na fejsie.

    • To nie jest żebranie, firma jest ubezpieczona, chodzi o wsparcie lokalnego przedsiębiorcy dającego zatrudnienie mieszkańcom Włodawy. Prosimy o mniej jadu w komentarzu 😉

  2. obywatel Polin-u najpierw opluje kogo może jadem,potem pobiegnie do kościółka i przyjmie komunie.

  3. Ja do konca nie rozumiem idei pomocy na portalu, jesli byla ubezpieczona firma to pieniądze otrzyma, a jak lublin112 podejmuje sie wsparcia w szukaniu pomocy to duzo jest osob prywatnych bardziej potrzebujacych niz firma ktorej czesc dobytku stracila, rzedu 4mln.

  4. A kto tu mówi o jakim kolwiek żebraniu ludzie mniej jadu. Każdemu należy się pomoc tu chodzi o ludzi którzy tam pracują. Pamiętajcie dobro wraca.

Z kraju