Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Bunt więźniów w zakładzie karnym w Białej Podlaskiej. Służby mundurowe ćwiczyły stan wyjątkowy

Płonący samochód a także ładunek wybuchowy podłożony w więzieniu – takie zadania miały służby ratunkowe w ramach ćwiczeń, które wczoraj odbyły się w Białej Podlaskiej oraz Zabłociu.

W piątek na terenie Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej oraz podległego mu Oddziału Zewnętrznego w Zabłociu doszło do zakłócenia funkcjonowania zakładu a także stanu wyjątkowego. Na parkingu wewnątrz jednostki został podłożony ogień pod zaparkowane tam auto, zaś pod kolejnym z pojazdów odkryto podejrzany ładunek. Natychmiast wdrożono procedury reagowania w tego typu sytuacjach. W bialskiej jednostce rozpoczęto proces militaryzacji zaś w OZ w Zabłociu przystąpiono do ewakuacji.

W Zabłociu zakładowa drużyna pożarnicza nie była w stanie opanować pożaru, więc powiadomiono straż pożarną. Strażacy po przybyciu na miejsce ugasili płonące auto oraz dokonali zabezpieczenia miejsca pożaru. Z kolei w Białej Podlaskiej o podłożonym ładunku wybuchowym powiadomiono policję. Paczka została rozpoznana jako ładunek wybuchowy przez policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej bialskiej komendy, a następnie zabezpieczona i zneutralizowana przez lubelskich antyterrorystów.

Piątkowe ćwiczenia prowadzone w jednostkach Służby Więziennej miały na celu sprawdzenie przygotowania oraz współdziałania służb ratunkowych w sytuacjach wyjątkowych. Uczestniczyły w nich służba więzienna, policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz straż graniczna.

(fot. KWP Lublin)
2014-10-12 09:00:39

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo