Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

BMW stało w bocznej ulicy. W aucie policjanci znaleźli środki odurzające

Mieszkaniec gminy Miączyn usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz przyrządów służących do przetwarzania środków odurzających. Policjanci znaleźli niedozwolone środki w trakcie przeszukania BMW należącego do 21-latka oraz w jego miejscu zamieszkania. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z Posterunku Policji w Miączynie, w trakcie patrolu, wieczorem przystąpili do kontroli zaparkowanego na bocznej ulicy pojazdu marki BMW. W aucie znajdował się młody mężczyzna.

– Za kierownicą siedział 21-latek z gminy Miączyn. Policjantom powiedział, że przed chwilą przyjechał tam po znajomą. Podejrzewając, że mężczyzna może posiadać substancje zabronione mundurowi skontrolowali wnętrze samochodu. Policyjny „nos” nie zawiódł funkcjonariuszy z Miączyna. W jednym ze schowków odnaleźli metalowy młynek do rozdrabniania suszu, a w skrytce elektroniczną wagę oraz kilkanaście strunowych woreczków z krystaliczną substancję. Natomiast w ubraniu 21-latka woreczek z suszem. Susz oraz młynek do jego rozdrabniania policjanci odnaleźli także w mieszkaniu 21-latka – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnego aresztu. Jak się okazało po badaniu narkotesterem, wstępny wynik wykazał, że znajdował się on pod działaniem środków odurzających. Celem weryfikacji uzyskanego wyniku od 21-latka pobrano również krew.

– Do komendy trafiły też zabezpieczone przez policjantów substancje oraz przedmioty. Badanie wykazało, że krystaliczna substancja to mefedron, a susz rośliny to marihuana – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Mężczyzna w miniony piątek usłyszał zarzuty. 21-latek odpowie za posiadanie suszu ziela konopi innych niż włókniste oraz substancji psychotropowych w postaci mefedronu.

– Przedstawiony 21-latkowi zarzut dotyczył również posiadania przyrządów służących do niedozwolonego przetwarzania środków odurzających. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie postanowił zastosować wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast, kto posiada przyrządy, jeżeli z okoliczności wynika, że służą one lub są przeznaczone do niedozwolonego przetwarzania środków odurzających, substancji psychotropowych lub nowych substancji psychoaktywnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

4 komentarze

  1. BMW stało w bocznej ulicy. W aucie policjanci znaleźli środki odurzające – dobry węch mają… 😆

  2. Gówniaki nie idą do normalnej pracy tylko próbują łatwego zarobku. Takich kontroli policji powinno być znacznie więcej, brawo panowie i panie z policji za owocną pracę. Tępić to buractwo .

  3. Dokładnie.Liczą na szybki zarobek kosztem zdrowia innych.
    Do roboty mefedroniarze!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo