Błyskawiczna reakcja sieci handlowych. Od jutra sklepy będą czynne do północy, potem całą dobę

Sieci handlowe reagują na nowe obostrzenia dotyczące liczby klientów, mogących przebywać jednocześnie w sklepie. Godziny otwarcia sklepów zostają wydłużone. Z kolei przed świętami sklepy mają być czynne całą dobę.

Po wprowadzeniu od początku kwietnia nowych limitów liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie, sieci handlowe zareagowały zmianą godzin otwarcia swoich placówek. Od czwartku zarówno Lidl jak i Biedronka wydłużą godziny w jakich będzie można dokonywać zakupów. Sklepy maja być czynne od 6 rano do północy. Jak wyjaśniają przedstawiciele sieci, chodzi o to, aby klienci mieli możliwość zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych.

Jednak to nie wszystko. W tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy będą czynne całą dobę. Dzięki temu zwiększony ruch przedświąteczny ma zostać rozłożony w czasie, co pozwoli każdemu na dokonanie zakupów bez potrzeby oczekiwania w długich kolejkach.

– Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, by umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort – wyjaśnia Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Obie sieci zaznaczają, że wydłużone godziny otwarcia mogą nie dotyczyć wszystkich placówek. W niektórych przypadkach, gdy sklepy są zlokalizowane np. w galeriach handlowych, sklepy będą musiały się dostosować do godzin otwarcia owych obiektów. Jak ustaliliśmy, do wprowadzenia podobnych rozwiązań przygotowują się również inne sieci handlowe.

(fot. lublin112)

Zobacz również

77 komentarzy

 1. Już każdy powinienem mieć dość zapasów na świata, a poza tym robienie zakupów w tego typu sklepach jest głupotą.. ludzie opamietajcie się i robicie zakupy przez Internet

 2. Czy naprawdę sądzicie, że ktoś kto pracował parę lat na zachodzie, będzie chciał pracować w sklepie 6 dni w tygodniu za 400euro ???Przeczekają kilka tygodni wrócą .

 3. Głupi pomysł. Na ten czas robię zakupy w dwóch mniejszych sklepach, jeśli jest kolejka to poczekam, po co miałabym iść w nocy na zakupy, po wódkę? Większość ludzi ogranicza wyjścia do sklepów, kupujemy, a i tak zapasy w domu mamy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą