Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Biuro poselskie SLD a w tle karykatury posłów PIS. Wszystko w głównym wydaniu Wiadomości (zdjęcie)

Nasz czujny Czytelnik Arek przesłał nam ciekawą informację na temat krótkiej migawki w dzisiejszym głównym wydaniu Wiadomości w telewizyjnej jedynce. Otóż w jednym z ujęć widać na korkowej tablicy przypięte ciekawe zdjęcia…. Czym zajmują się w pracy lub wolnej chwili po pracy nasi posłowie? Pewne jest jedno – patrzeniem na politycznego wroga w prześmiewczej pozie.

W materiale Justyny Dobrosz-Oracz dotyczącym wiz do USA, w głównym wydaniu Wiadomości w czwartek 13 lutego, widać kilkusekundową migawkę prawdopodobnie z biura jednego z posłów SLD. W ujęciu tym występuje Dariusz Joński. Poseł najpierw stoi przed telewizorem zafascynowany biegiem Justyny Kowalczyk a następnie mówi, że świat polityki przeniósł się tam, do Soczi. Poseł dodaje, że Justyna jest jak „taka maszyna”.

Nie chcemy pisać tu o sporcie i osiągnięciach naszych sportowców ani o wizach do USA ale o tym, czym mogą zajmować się w wolnej chwili od pracy albo w czasie pracy nasi posłowie. W tej krótkiej migawce z biura poselskiego widać po lewej stronie korkową tablicę a niej przypięte zdjęcia wydrukowane z Internetu. Widnieją na nich m.in. karykatury Jarosława Kaczyńskiego jako Mao Zedonga oraz humorystyczne przeróbki zdjęć z Antonim Macierewiczem jako Einsteinem, tłumaczącym przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Wszystkie z tych zdjęć można bez problemu odnaleźć w sieci, m.in. na portalach społecznościowych. Pozostaje pytanie w jakim celu poważni posłowie wieszają w swoich biurach fotomontaże z udziałem konkurentów politycznych. Czyżby miało to wspomóc ich natchnienie polityczne?

Co ciekawe pośrodku tej tablicy króluje zdjęcie przewodniczącego SLD „Zalotnego Leszka Millera z różą dla pań”.

Jedno jest pewne, poczucie humoru może i mają nasi posłowie, ale czy tablica korkowa nie powinna być miejscem umieszczania informacji istotnych, ważnych do załatwienia. W końcu taka jest jej rola. Ciekawe również czy w biurach innych posłów wiszą karykatury politycznych konkurentów?

I ostatnie pytanie, czy nie szkoda papieru i tonerów na takie wydruki, w końcu to wszystko z naszych pieniędzy…

2014-02-13 22:12:15
(fot. TVP Wiadomości)

Jeden komentarz

  1. DOBRE 🙂 ANTEK NAJLEPSZY 😀